Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ocak 2021

Sanat Sevgisi İle İlgili Kompozisyon

67201Resimlerle, renklerle ve sözcüklerle dünya üzerindeki bir çok şeyi, duyguları, düşünceleri ya da dünyayı anlatmak bir sanattır. İnsanlar resimlerle, renklerle ya da kelimelerle duygu ve düşüncelerini daha güzel bir şekilde anlatırlar ve böylece sanat yapmış olurlar.

İçinde sanat sevgisi ve sanat tutkusu olan bir insan umutsuzluğa düştüğü an bir resim tuvali alır eline ya da bir kağıt kalem alır ve şiir yazar ve böylece sanat ile duygu ve düşüncelerini dökerek karamsarlığı üzerinden atar.

Sanat, hem insanlar hem de insanların meydana getirdiği toplumlar için son derece önemli bir alandır. Çünkü sanat aynı zamanda toplumların örfünü, adetlerini, geleneklerini ve göreneklerini yansıtmaktadır.  Bir toplumun sahip olduğu tüm sanat eserleri incelendiğinde o eserlerde o topluma dair bir çok kültürel izlere rastlanmaktadır. Bu nedenle den sanat, hem insanlar hem de toplumlar için son derece önemli ve değerlidir.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk de sanata önem vermiştir ve yaptığı her konuşmada,  gittiği her yerde sanatın önemini dile getiren sözler söylemiştir. Mustafa Kemal Atatürk’ün sanat sevgisini ve sanatın önemini anlatan sözlerinden birisi “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından birisi kopmuş demektir.” sözüdür.  Bu söz ile de Mustafa Kemal Atatürk, sanatın toplum için en kadar önemli olduğunu ve aslında sanat unsurunun toplumu ayakta tuttuğunu ifade etmiştir.

Sanat Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örneği Hakkındaki Yorum ve Görüşlerinizi Hemen Yorum Kısmından Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz