Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Haziran 2021

Sahip Olduğumuz Hakların Kısıtlanması Toplumda Hangi Sorunlara Neden Olur Örneklerle Açıklayınız.

Bu yazımızda sahip olduğumuz hakların kısıtlanması toplumda hangi sorunlara neden olur örneklerle açıklayınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Toplumda yaşama kolaylıklarının başında özgür düşünce gelmektedir. İnsanlar doğuştan ve sonradan bazı sosyal haklara sahip olarak hayatlarına devam etmektedir. Bu sosyal haklar insanların hayatını kolaylaştırmaktadır. Bunların kısıtlanması sosyal, hukuki ve kanuni olarak sorunlar meydana getirmektedir. Bu sorunların aşılmasında vatandaşlara ve devlete önemli sorumluluklar düşmektedir.

Özgürlüklerin kısıtlanması, suçun artmasına, adaletin insanların eliyle sağlanmasına, devlete karşı başkaldırıların yaşanmasına, gösterilerin yapılmasına, ekonominin zayıflamasına, enerji ve zaman kaybının yaşanmasına neden olabilir. Özgürlüklerin kısıtlanması, kaosa neden olmaktadır. Kaos, devlete ve millete zarar verir. Özgürlüklerin olağanüstü haller dışında kısıtlanması zulümdür. Tedbirin dışındaki her kısıtlama hayatı zorlaştırır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. yavuz dedi ki:

    Sahip olduğumuz hakların kısıtlanması toplumda bazı sorunlara neden olur. Bu sorunlar toplumun kaosa sürüklenmesidir. Örneğin; toplantı ve yürüyüş hakkı kısıtlanan bireyler kendini kötü hisseder haklarının elinden alınması onları daha kötü bir davranışa itebilir.

Yorum Yaz