Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Eylül 2020

Sağlıklı Yaşam ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda sağlıklı yaşam ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Sağlıklı bir hayat insan için çok önemlidir. İnsan sağlığının korunması insani bir haktır. İnsan hakları kapsamında sağlığın korunması ve sağlık haklarının yerine getirilmesi devlet güvencesinde gerçekleşmektedir. Sosyal sağlık ihtiyaçlarının karşılanması için devlet vatandaşına ve diğer insanlara sağlık hizmetleri gerçekleştirirler.

Sağlıklı bir yaşam elde etmek için sağlıklı beslenmek ve spor yapmak gerekir. Dengeli beslenme ve düzenli spor yapmak insan sağlığının korunmasında etkili olur. Sağlıklı ve uzun bir ömür için uzmanların tavsiyesi de dengeli ve doğal beslenmektir.

Temel gıda maddelerinin yetiştirilmesi ve tüketilmesi, doğal olarak elde edilmesi sağlıklı bir yaşamı mümkün kılmaktadır. Temel besin kaynaklarının tüketiminde doğal besinleri tercih edilmesi gerekir. Temel besin kaynaklarının miktarı ve gün içindeki öğün ve yemek düzeni de sağlıklı bir yaşamın oluşmasında etkilidir.

Sağlıklı bir yaşam için spor yapmak gerekir. Düzenli spor etkinlikleri yapmak vücudu zinde tutar. Dinç olan vücudun da sistemleri en iyi şekilde görevlerine devam eder. Böylece dengeli beslenme ve düzenli spor faaliyeti ile sağlıklı bir hayat sürmek mümkün olur.

Doğal alanlarda yaşamak, doğal çevreye uyum sağlamak, doğayı sevmek ve doğayı korumak da insan hayatında sağlıklı bir hayatı mümkün kılan bir diğer etkendir. Bu nedenle doğanın da korunması gerekir.

Sağlıklı Yaşam ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. ebru dedi ki:

  istediğim gibi değil

  1. Anonim dedi ki:

   Git o zaman başka siteden arastir

 2. Hayrunnisa dedi ki:

  sizin sayenizde benimde çok işime yaradı….bu durumdan dolayı sizlere çok teşekkürler….

 3. mine dedi ki:

  güzel olmuş oldukça işime yaradı hazırlayanın ellerine sağlık güzel olmuş

 4. zehra (okulun en güzel kızıyım) dedi ki:

  Daha kısa size kocaman bir teşekkür ediyorum, sayenizde ödevimi bitirmiş bulunmaktayım.

 5. fırat dedi ki:

  Sağlıklı yaşama merak saldım bu aralar hatta vegan olmayı düşünüyorum sadece bitki özlü besleneceğim unu şekeri eti ve hayvansal ürünleri hayatımdan çıkardım bakalım sağlığım nasıl olacak.

Yorum Yaz