Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Sağlık Hizmetlerinin Sınıflandırılması ve Bunlardan Yararlanma Yolları - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2022

Sağlık Hizmetlerinin Sınıflandırılması ve Bunlardan Yararlanma Yolları

Sağlık hizmetleri farklı kesimler tarafından farklı tanımlanıyor olsa da sağlık hizmetlerinin gerçek tanımı Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılmıştır. Bu tanım yapılırken tüm dünyadaki sağlık hizmetlerinin ihtiyacına, çağdaşlığına ve olmasını gerektiği gibi tanımlanmasına dikkat edilmiştir. Dünya Sağlık Örgütünün Yasasında bu tanıma da yer verilmiştir. Sağlık Hizmetlerinin Sınıflandırılması ve Bunlardan Yararlanma Yolları Kısaca Açıklama.

Sağlıklı bir insanda bulunması gereken temel özellik sadece fiziki durumunun iyi olması ve sakatlığının bulunmaması demek değildir. Sağlık aynı zamanda kişilerin ruh hallerinin de iyi olmasını ve sosyal anlamda da sorunsuz olmalarını kapsamaktadır.

Sağlık Hizmetleri Kaç Grupta İncelenir

Sağlık hizmetleri bireylerin ve toplumların sağlık problemlerinin ortadan kaldırılması için mücadele etmektedir. Sağlıklı insan topluma fayda sağlar. Bu nedenle sağlık denildiğinde hem bireylerin sağlıklı şekilde yaşamlarını devam ettirebilmeleri hem de sağlıklı toplumlar akla gelmektedir. Sağlıklı birey ve sağlıklı toplum varlığını uzun süre devam ettirebilecektir.

Sağlık Hizmetlerinin Sınıfları

Sağlık Hizmetleri Koruyucu Sağlık Hizmetleri, Tedavi Edici Sağlık Hizmetleri ve Esenlendirici Sağlık Hizmetleri olmak üzere üçe ayrılmaktadır. Bunlardan koruyucu ağlık hizmetleri ilkyardımı da kapamaktadır.

Sağlık Hizmetleri Nelerdir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Muhammet can dedi ki:

    Az bilgi var daha cok yapabilirdiniz daha ayrintili bir sekilde ama yinede tesrkkurler ?

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781