Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Mart 2021

Sağlık Haftası İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda sağlık haftası ile ilgili kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Sağlık, insanın hayatta kalma şartlarının iyi olması durumudur. Maddi ve manevi olarak iki boyutludur. Maddi sağlık, insanın hayati, zaruri ve keyfi ihtiyaçlarının karşılanmasıyla gelen sağlıktır. Manevi sağlık, insanın ruh dünyasıyla ilgilidir.

Sağlıklı yaşamak için iyi beslenmek ve spor yapmak gerekir. Sağlık, insanın en değerli sermayesidir. Bu sermayenin eriyip gitmeden önce değerinin bilinmesi gerekir. Doğru beslenme insan sağlığının korunmasında birinci etkendir. Ardından spor yaparak dinç ve çevik kalma hali gelir.

Sağlıklı yaşamak bir insanlık hakkıdır. Sağlıklı hayatın güvencesi, devlet eliyle sağlanır. İnsanlık hakkının yerine gelmesi, devlet güvencesi sayesinde gerçekleşir. Sağlık, insani bir hizmet olarak insanların ihtiyaçlarının karşılandığı sağlık hizmetlerinin kurumları tarafından takip edilir.

Sağlıkta, teşhis, tedavi oldukça önemlidir. İnsan sağlığının her türlü kıymetin üstünde olması, sağlık hizmetlerinin gelişmiş olması insani değerlerin de yüceltilmesi anlamına gelmektedir. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın kadim anlayışı, insana verilen kıymeti gözler önüne sermektedir.

Bu bakımdan sağlık gelişmelerinin ve haberlerinin farkında olmak, sağlık hizmetlerinin ne durumda olduğunu bilmek, öğrenmek ve yaşamak için farkındalık oluşturmak adına her sene Nisan ayının ikinci haftası 7 – 13 Nisan Sağlık Haftası olarak kutlanır.

Sağlıkla ilgili gelişmelerin, kamuoyuyla paylaşıldığı, haberleştirildiği, gelecek vizyonlarının ve maçalarının anlatıldığı, etkinliklerin düzenlendiği bir haftadır. Böylece bütün bir hafta boyunca, sağlık üzerine enine boyuna bütün gelişmeler konuşulur.

Sağlık teknolojilerinin gelişmesiyle neredeyse bütün hastalıklara da şifa bulunmaktadır. Böylece insan hayatının önemi ortaya çıkmaktadır. İnsanın hayatta kalma süresi uzadıkça sosyal refahı da yükselmektedir.

Sağlık Haftası İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ceylan dedi ki:

    Sağlık haftası ile ilgili yazı örneğiniz çok ama çok güzel ve faydalı olmuş ama azcık daha kısa olabilirdi. İçeriğinde gereksiz hiç bir bilgi yok ama azcık kısa olsa yazmam daha kolay olurdu :)

    1. buse dedi ki:

      çok teşekkürler sayenizde ödevimi yaptım :)

Yorum Yaz