Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Aralık 2020

Sağlık Göstergeleri Nelerdir Kısaca

Aşağıda sağlık göstergeleri nelerdir kısaca olarak ele alacağız.

Sağlık, ruhun ve vücudun esenlik içinde bulunması anlamına gelmektedir. Sağlık göstergeleri toplumda bazı değerlerin ölçülmesi sonucunda tıbbi raporlar ve sağlık hizmetleri doğrultusunda meydana gelmektedir. Sağlık göstergeleri toplumun sağlık portföyünün oluşmasında ve sağlık sorunlarının aşılmasında etkili olmaktadır.

Sağlık göstergeleri, ölüm oranı, doğurganlık hızı, hastalıkların ortaya çıkışı, hastalıkların önlenmesi gibi durumlardır. Sağlık göstergelerinin en iyi şekilde takip edilmesi ve sağlık yatırımlarının yapılması sağlık göstergelerinin raporlanmasıyla insan hayatının değerinin arttırılması ve toplumsal olarak sağlığın iyi bir duruma getirilmesi söz konusu olmaktadır.

Sağlıklı bir hayat için devlet sosyal bir devlet olarak vatandaşının hayat hakkını ve sorumluluklarını bildirmek, hayatını korumak, tedavisini üstlenmek gibi vazifelere sahiptir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Nurgül dedi ki:

    sadece ve kısa yazılmış, Sağlık Göstergeleri Nelerdir Kısaca süper beğendim, ödevim hemencecik bitti, tabi çalışkan olmam ayrı bir konu.

Yorum Yaz