Sağlam Ayakkabı Değil Deyiminin Anlamı

Tilmen Höyük

İnsanlar hayatları boyunca bir çok insanla karşı karşıya gelirler yani hayatlarından bir çok insan gelir ve geçer; kimi insanlar hayatlarında kalır ve yerlerini alırlar kimi insanlar ise gelip geçicidirler bir öneme sahip olamazlar.

Hayatta insanlar bir çok insanla etkileşime girerler ve aldıkları olumlu ya da olumsuz etkilere göre o kişileri ya hayatlarında tutarlar ya da hayatlarından çıkarırlar. Çünkü kimi insanlar dostlarını doğru yola götürür ve yanlış yoldan döndürür ve dostunun yanlış yapmasını engellemeye çalışır nitekim bunu başarır da… Kimi insanlar ise dostlarının iyiliğini ya da kötülüklerini düşünmezler çünkü onlar için önemli olan tek şey kendi çıkarları, menfaatleri ve istekleridir. Böyle kişiler çevrelerindeki insanları çıkarlarına ulaşmak için kullanırlar ve hatta insanlara zarar bile verirler. İşte bu kişiler için de “Sağlam ayakkabı değil” deyimi kullanılır.

Sağlam ayakkabı olmayan kişilerden sadece etraflarını zarar ve kötülük gelir çünkü yukarıda da dediğimiz gibi böyle insanlar için önemli olan tek şey o insanların çıkarları ve istekleridir.

Sağlam Ayakkabı Değil Deyim Anlamı Konulu Yazımız İçin Yorumlarınızı Hemen Bizlere Yazın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.