Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Sabır ile İlgili Kompozisyon - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022

Sabır ile İlgili Kompozisyon

Bu sayfamızda sabır ile ilgili kompozisyon örneğimize yer vererek başarıya giden yolda sabrın önemi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Bir işi yaparken ya da herhangi bir zamanda ortaya çıkan zorluklar karşısında pes etmeden bu zorluklarla mücadele etmeye sabır adı verilmektedir. Sabırlı olan insan bir olumsuzluk ile yüz yüze geldiğinde isyan ve şikayet etmeden sessizliğini korur ve bu insanlar her zaman durumlarına şükrederek olumsuzlukların geçmesini bekler.

Sabır sahibi insanlar bir işi yaparken hiçbir şekilde zorluklar karşısında şikâyetçi olmaz. Bu kişiler sabırlı olma özellikleri sayesinde ne olursa olsun bir gün amaçlarına ulaşacaktır. Atalarımız sabır ile ilgili olarak sabreden derviş muradına ermiş, sabır acıdır ama meyvesi tatlıdır, sabrın sonu selamettir gibi sözler söylemişlerdir. Atalarımızın tecrübelerinden beslenen bu sözler de göstermektedir ki sabırlı olan insanlar her zaman amaçlarına ulaşırlar.

Sabırlı olan kişi hiçbir zaman kaybetmez bu kişiler hayatta her zaman amaçlarına ulaşmış ve kazanmış olan kişilerdir. Sabır bir insanın sahip olabileceği en büyük erdemlerden bir tanesidir. Bu nedenle her insanın sabırlı olmayı öğrenmesi gerekmektedir.

Sabır İle İlgili Kısa Yazı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781