Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Rüzgarın Yönünü Değiştiremeyiz Ama Geminin Seyrini Değiştirebiliriz - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2022

Rüzgarın Yönünü Değiştiremeyiz Ama Geminin Seyrini Değiştirebiliriz

Rüzgarın Yönünü Değiştiremeyiz Ama Geminin Seyrini Değiştirebiliriz Ne Demek İle İlgili Yazı ve Kompozisyon

İnsanoğlu hayatı boyunca birçok zorlukla karşılaşır. Bazen de mutlu günler ardı ardına sıralanır hayatımıza. Bu durum bazen insanın elinde olsa da bazen de biz ne yaparsak yapalım olayların gidişatını değiştiremeyiz. Zaman bazen su gibi akar gider biz ne yaparsak yapalım zamana ve olanlara hükmedemeyiz.

İnsanoğlu bazen hayatını çok fazla kadere bağlayabilir. Ne gelirse gelsin kaderdendir ben ne yapsam da bunu değiştiremem diye düşünebilir. Bir açıdan bakıldığında bu durum bazen haklı görünse de insan istediği taktirde kendi hayatına yön verebilir. Yani kişinin başına gelenler bazen kendi tercihleri sebebiyle olabilir. Kaderci olmak bizi bazen çıkmazlardan kurtarır ama bazen de kadercilik insanı içinden çıkabileceği bir durumda daha da çıkmaza sokabilir. Bu çıkmaz sebebiyle kişi gücü yetebileceği halde mücadele etmekten vaz geçer.

Kadere inanmak güzeldir, kader bir rüzgardır ama yaşam geminizin seyrini değiştirmek de bazen sizin elinizde olabilir. Bunun için hayat denizinde geminizi her zaman fırtınanın tersindeki rotaya götürün. Hayat böyle daha kolay olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781