Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2020

Rüyaları Gerçekleştirmenin En İyi Yolu Uyanmaktır Kompozisyon

Bu yazımızda rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsanlar, hayal kurduğu müddetçe yaşar. İnsanı gerçeğe bağlayan ana hatlar hayallerden geçer. Hayal insanın ruh dünyasının aydınlanmasını sağlar. Hayal etmek, gerçeğe ulaşmanın bir yoludur. Hayal etmek ve inanmak, başarmanın sırrıdır.

İnsanların hayal etmesi, beyinlerinin gelişmesi, düşünce dünyalarının oluşması, ufuklarının derinleşmesi, bakış açılarının genişlemesi ile doğrudan etkilidir. Hayal kurmak, hayatın ta kendisi olabilir.

Hayalle gerçeklik arasındaki yolun taşları rüyalarla döşelidir. Rüya taşları, insanlara ilham verir. Rüya sadece bir ilham kaynağıdır. Yorumlanabilir ama birebir yaşanması ya da yaşanacak zorunda olması imkansızdır. İnsanlar rüyalarında gördükleri şeyleri gerçekte uygulayamaz ancak ilham alabilirler.

Rüya dili, hayal kurmanın yoludur. Hayal kuran bir insan zaman ve mekan boyutları aşar. Yapmak istediği, olmak istediği ve başarmak istediği noktada olur. Hayaller, soyuttur. Bu nedenle hiçbir müdahale hayali engelleyemez.

Hayal umutla, ümitle, yaşama sevinciyle ilgilidir. Hayalleri ve rüyaları gerçekleştirmenin yolu, aşırıya kaçmadan kurulan hayallerin ve görülen rüyaların amacına ulaşması için çok çalışmaktadır. Bu nedenle rüyalardaki iradesizlik eyleminin, gerçek hayattaki irade eylemine dönüşmesi uyanma eylemiyle gerçekleşir.

Uyanan insan, gördüğünün ve kurduğunun farkında olarak her daim onu önünde görüyormuşçasına yaşayarak ve çalışarak elde etmeye çalışır. Başarmak, rüyalardan ilham alarak hayaller kurup inanarak çalışmanın bir sonucudur. Böylece rüyaları gerçekleştirmek mümkün olabilir.

Çalışmaktan da önemlisi çabalamaktır. Çabalar hiçbir zaman boşa gitmez. İnançla çabalamak, inançsız çalışmaktan daha çabuk başarıyı getirir.

Rüyaları Gerçekleştirmenin En İyi Yolu Uyanmaktır Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    Bu bizim Türkçe Sınavı’nda çıktı bu konuda kompozisyon yazdık

  2. İsmini vermek istemeyen izleyici dedi ki:

    Az kısa anlatılsa daha iyi ama yinede anlatımı beğendim çok güzel olmuş ellerinize sağlık

  3. Eylül dedi ki:

    Türkçe öğretmenim bağımsız bir konuda kompozisyon yazma ödevi verdi ben de konu olarak rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır konusunu seçtim ve sizin yazınızdan yardım aldım tabi ki öğretmenim de çok beğendi :)

Yorum Yaz