Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Aralık 2021

Rüyada Başı ve vücudu traş Görmek Anlamı

Rüyada Başı ve vücudu traş Görmek ne anlama gelir

Rüyada Başı ve vücudu traş Görmek nasıl yorumlanır

Rüyada Başı ve vücudu traş Görmek nedir

 

Rüyada Başı ve vücudu traş Görmek anlamı ; 

Rüyada saçlarını usturaya vurduğunu görmek, Allah Teala yolunda malını harcamaya delalet eder. Yaz ayında saçını usturaya vurduğunu gören kimsenin, gerçekte böyle bir âdeti varsa, kendisine gelecek bir faydaya delalettir. Ya da baş ve göz ağrısından rahata ermeye ve şifa bulmaya delalettir. Kış ayında saçını usturaya vurmak, zarar etmeye delalettir. Saçı tıraş etmek, emaneti yerine getirmektir ve korkusundan emin olmaktır.

Hacc mevsiminde saçını kırptığını ya da hepten tıraş ettiğini görmek, borcunu ödemeye delalet eder. Haccın dışında ise hayra alamettir. Eğer rüya sahibi zor durumda ise, kurtuluşa erer. Bir tabirde, hacc mevsiminin dışında saçını tıraş eden kimse, zengin ise fakirleşir, borçlu ise borcunu öder. Bazen bu rüya gizli işlerinin açığa çıkmasına ve reisini hile ile azl etmeye ya da ölmesine delalettir. Silah taşıyan bir kimse ise heybeti ve kuvveti gider. Zengin ise malı azalır. Rüyada saçının kesilmiş olduğunu görmek, düşmanlarına galip gelmeye, kuvvet ve izzet kazanmaya delalettir. Saçlarını kestiğini gören kimse, şanını ve itibarını kaybeder.

Normalde saçlarını usturaya vuran bir kimse, saçının usturayla alınmış olduğunu görmesi, hayra alamettir. Böyle bir âdeti yoksa hasta olmaya delalettir. Hanımının saçlarının tıraş edildiğini görmesi, onu boşamaya, ölmesine ya da ondan uzaklaşmasına delalet eder. Hanımının saçlarını kırptığını ya da tıraş etmesi onu evinde hapis etmeye de delalet eder. Çünkü kuşlar kanatlan kesildiğinde yuvalarında kalır uçamazlar.

Bir kadın rüyada bir kimsenin saçını tıraş etmeye ya da kısaltmak istediğini görmesi, kocasının kendisini başka bir kadınla aldattığına delalet eder. Hanımının örgülerinin kesilmiş olduğunu görmek, onun çocuk doğurmayacağına işarettir.

Rüyada sakallarının yarısının kesilmiş olması, o kişinin fakirleşeceğine ve kudretinin azalmasına delalettir. Sakallarını tanıdığı bir gencin kestiğini görmek, malını bir düşmanın elinde kaybetmesine, bir ihtiyarın kestiğini görmek, malının zorba bir adamın elinde gitmesine delalet eder. Sakallarının hepsinin tıraş edilmesi, geçimini temin etmek için onurunu kaybetmeye ve sefih davranışıyla malının gitmesine delalettir.

Sakalların tıraşı yolmaktan daha iyidir. Bazen yolmak bazı işlerinin düzelmesine delalettir. Ancak bu düzelmekte de bir zorluk vardır. Sakalının bir tutamdan fazlasını kırpmak, malının zekâtını vermektir. Rüyada amcasının sakallarını tuttuğunu ucundan kırpa kırpa kestiğini görmek, amcasına varis olacağına ve kendisinden başka mirasçısı olmadığına delalet eder.

Bir tabire göre; sakalları kesmek hile ve tuzağa, ekinde kuraklığa, ekini olgunlaşmadan sökmeye çocuğunun ya da hanımının ani ölümüne delalet eder. Rüyada normalde kestiği gibi saçlarını kestiğini ve insanların arasında dolaştığını görmek, rüya sahibinin zenginleşeceğine ve ailesinin geçimini sağlamasına delalet eder. Eğer rüya sahibi saçlarını uzatan birisi ise ve savaşta ise, esir düşer ve başı kesilir. Eğer savaşta değil ise malını kaybeder, gizli işleri açığa çıkar, ya da reisinden ayrılır.

Bir tabirde; rüyada sakalını kesen kimse, savaşta ise, hacc ta ya da hac aylarında ise, bu rüya günahlarına keffarete, borçlarını ödemeye, dert ve kederlerin dağılmasına, saçını tıraş etmesi bu günlerin dışında ise, ya da kış ayında ise, malının gitmesine ve görevinden alınmasına delalet eder, denilmiştir.

Bir tabire göre ise, bu rüya babası varsa babasın ölümüne, ya da çocuğunun ölümüne delalet eder. Bir kadının rüyada saçlarını kesmesi, onun ölümüne ya da kocasının ölümüne delalettir. Bu rüya kocasının yapacağı bir iyiliğe de delalet edebilir. Bıyıklarını tıraş etmek ya da kısaltmak, gelecek bir hayra alamettir. Saç ve sakallarının tamamı ile tıraş edildiğini gören kimse, hasta ise iyileşir.

Borçlu ise borcunu öder, üzüntülü ise üzüntüsü gider. Rüyada karnını tıraş etmek, Allah Tealanın kendisine rızık vereceğine ve bununla borçlarını ödemesine ve durumunu düzeltmesine delalet eder. Rüyada etek tıraşı yaptığını gören kimse, zengin ise malı ve yetkisi elinden alınır, fakir ise muhtaçsız kalır ve rahatlığa erer. Etek tıraşının bir kısmını yaptığını ve bir kısmını bıraktığını görmek, sıkıntılarının bir kısmının gideceğine ve bir kısmının kalacağına, malının bir kısmını kaybedip bir kısmının kalacağına delalet eder. Etek tıraşını jiletle yaptığını gören kimse, hanımından bir iyilik görür. Rüyayı gören kadın ise, kocasından bir iyilik görür.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz