Rüyada azrail Görmek Anlamı

Rüyada azrail Görmek

Rüyada azrail Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada azrail Görmek Nasıl Yorumlanır

Rüyada azrail Görmek Nedir

Azrail (aleyhisselam) ‘in sevinçli olduğunu gören kişi şehadete nail olur. Azrail (aleyhisselam)ı kızgın olarak gören kişi tövbesiz ölür. Azrail (aleyhisselam) la güreştiğini ya da onu yendiğini gören kişi hastalıktan kurtulur.

Azrail (aleyhisselam) onu yenerse ölür. Bazı tabirciler; Azrail (aleyhisselam) ‘ı gören kişinin ömrü uzar. Çünkü o mahlûkatın en uzun ömürlüsüdür.” Demişlerdir.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Azrail (aleyhisselam)ı rüyada gören kimse kavanoz ve cam kaplar imal ediyorsa işinde durgunluk olur. Azrail (aleyhisselam) ‘ın suretine girdiğini gören kişi, insanları hâkimiyeti altına alır ve büyük işler gerçekleştirir. Azrail (aleyhisselam)ı öptüğünü gören kişi mirasa nail olur.

Azrail (aleyhisselam) görmek topluluğun dağılmasına, hastaların ölmesine, yıkıntıya, yangına ve rahatsız edici ve ağlatıcı haberlere delalet eder. Bazen onu görmek, geçimin zorlaşmasına, işsizliğe, hapse, ilmin unutulmasına, namazın terk edilmesine, zekâtın verilmemesine ve fiyatların artmasına, ekinin ve meyvelerin kuraklığına, delalet eder. Bazende İsrafil (aleyhisselam) ile Azrail (aleyhisselam) ‘ı görmek, düşmanın yenilmesine ve diriltilmeyi ve haşri yalanlayanların yalanlanmasına delalet eder. Allah Tealaya muhabbet ehli olan kimselerin rüyada Azrail (aleyhisselam)ı görmesi, güvenceye ermeye, maksada ulaşmaya, sözü yerine getirmeye, darlıktan genişliğe çıkmaya ve müjdeli haberlere delalet eder. Azrail (aleyhisselam) ‘ı gören kişi çok önemli bir işe girişir. Bazı tabircilerde “Azrail (aleyhisselam)ı görmek büyük bir korkuya delalet eder” demişlerdir.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.