Rüyada Avuç Görmek Anlamı

Rüyada Avuç Görmek ne anlama gelir

Rüyada Avuç Görmek nasıl yorumlanır

Rüyada Avuç Görmek nedir

 

Rüyada Avuç Görmek anlamı ; 

Rüyada avuç görmek, kişinin kuvvetine delalet eder. Avucunda kıl bittiğini gören kişi kedere ve borca maruz kalır. Bazı tabirciler avuçta kıl bitmesi elden çıkan mala delalet eder, demişlerdir. Kıl elin dış kısmında biterse, rüyayı gören kişinin malı gider. Avucunun açık olması kişinin dünyasının genişliğine, kapalı olması dünyasının darlığına delalet eder.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada avucunun geniş ve güzel olduğunu görmek, rızkın genişliğine ve cömertliğe delalet eder. Kapalı olduğunu görmek, cimriliğe ve hayrının azlığına delalet eder. Avucunu göğe doğru açtığını gören kişi sultanla ilişki içinde olan biri ise, menfaate ve hayra nail olur. Rüya sahibi avcı ise çokça avlanır. Gayrimenkul sahibi biri ise menfaate nail olur. Avucunun küçük olduğunu gören kişi korkak ve karakteri zayıf biri olur.

Avucun güzel olması kötülükten el çekmeye, Allah Tealaya isyan etmekten uzaklaşmaya ya da sadaka vermeye delalet eder. Bazende avucun güzel olması duanın kabulüne delalet eder. Avuç işlerden el çekmeye delalet eder. Bir işten korkan kişi rüyada avuç görürse, o işten el çeker.

Avuç lugatta “rahat” lafzı ile de isimlendirilir. Bu yorgunluktan rahatlamaya ya da başkasını rahatlığa erdirmeye delalettir. Bazı tabirciler avuç; geçim, mal, başkanlık, çocuk, cesaret ve haramlardan uzaklaşmaya delalet eder, demişlerdir.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.