Rüyada Anahtar Görmek Anlamı

Rüyada Anahtar Görmek ne anlama gelir

Rüyada Anahtar Görmek nasıl yorumlanır

Rüyada Anahtar Görmek nedir

 

Rüyada Anahtar Görmek anlamı ; 

Rüyada anahtar görmek, hükümdarın katında ön plana çıkmaya, mala, hikmete ve doğruluğa delalet eder. Eğer anahtarlar cennet anahtarı ise, dini konularda söz sahibi olmaya, salih amellerin çokluğuna, hazine bulmaya ya da helal olan miras malına delalet eder.

Anahtar saltanata, mala ve yetkiye delalet eder. Zira ayeti kerimede şöyle buyrulur; (Bütün göklerin ve yerin kilitleri onundur.)25″ Aynı şekilde Karun için şöyle denmiştir. (Ona (Kârun’a) öyle hazineler vermiştik ki anahtarları cidden güçlü kuvvetli bir bölüğe ağır geliyordu.)26 Rüyada bir ya da birden çok anahtar ele geçirdiğini gören kimse, onların miktarınca mal ve saltanat elde eder.

Aynı şekilde rüyada bir kale kapısını anahtarla açmak istediğini neticede açıp içeriye girdiğini gören kimse, başka bir kimsenin yardımı ve duası ile büyük bir kurtuluşa ve hayra ulaşmasına delalet eder. dua ile ya da ihsan ile ya da ana babasının kendisine yaptığı dua ile ihtiyacını karşılar.

Elinde dişsiz bir anahtar olduğunu gören kişi, yetimlere zulüm eder. Elinde cennet anahtarı olduğunu gören kişi ilme, ibadete, hazine ya da helal mala nail olur. Rüyada anahtar hacc ile de tefsir edilir. Demir anahtar güçlü, kuvvetli, tehlikeli adama delalet eder.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.