Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ocak 2022

Rusya Hangi Kıtada Yer Alır?

Bu yazımızda Rusya hangi kıtada yer alır kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Dünya üzerinde yedi tane kıta vardır. Bu kıtalar üzerinde birçok devlet bulunmaktadır. Federasyonlar, şehir devletler de dünya üzerinde varlığını sürdürmektedir. Dünya’da altı kıta üzerinde devletler topraklarını paylaşmaktadır.

 

Asya ve Avrupa kıtaları da bunlardan ikisidir. Rusya Federasyonu, Asya ve Avrupa topraklarında Kuzey Avrasya bölgesinde yer alan bir ülkedir. Rusya Federasyonu’nun büyük bir kısmı Asya kıtasında bir kısmı Avrupa kıtasında bulunmaktadır.

Rusya birçok Asya ve Avrupa etkinliklerine bu nedenle katılmaktadır. Rusya bir federasyondur. Devlet başkanlığı ile yönetilir. Başkenti Moskova’dır. Türki Cumhuriyetler komşularıdır. Karadeniz’e sınırı vardır.

Rusya’nın soğuk iklimi diğer kıtalarla olan etkileşiminin ve iletişiminin daimi olmasını gerektirir. Çünkü insani faaliyetlerin devam edebilmesi için ithalat ve ihracat yapmak zorundadır. Dünyaya doğalgaz satan bir ülkedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ismail dedi ki:

    işime çok yaradı beğendim bunu emeğinize sağlık. ödevimde kullandım.

  2. ahmet dedi ki:

    ben şahsen çok beğendim, rusya kıtası ödevim kısa ve özenle hazırlanmış, emeği geçenlere teşekkürler, hem çok zeki hem de çalışkan biri olarak herkese öneririm. :)

Yorum Yaz