Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Ocak 2022

Rüstem Paşa Nasıl Öldü Kısaca

Rüstem Paşa nasıl ölecek hakkında bilgi kısaca, Rüstem Paşa nasıl öldü kısaca.

Muhteşem Yüzyıl dizisi özellikle herkesin malumu olan tarihi ölümlerin sırasının gelmesiyle son günlerde daha da heyecanlı izlenmeye başladı. Sıradaki ölüm olan Rüstem Paşa’nın ölümünün nasıl olacağı ise herkes tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Ancak bunu bekleyenleri beklemedikleri bir sonuç bekliyor. Rüstem Paşa öldürülmeyecek. Ancak görevinden alınacak ve saray dışına atılacak.

İzleyicilerin Rüstem Paşa’nın öleceğini düşünmesinin sebebi 2014 senesinin 19 Şubat gününde yayınlanacak olan bölümün fragmanlarında Rüstem Paşa’nın idam edilecek gibi gösterilmesi. Ancak gerçekte Rüstem Paşa idam edileceği sırada affediliyor ve bunun yerine görevinden alınıp saray dışına çıkartılıyor.

Yeniçeriler Şehzade Mustafa idam edildikten sonra onun masum olduğuna inandıklarından dolayı Rüstem Paşa’nın idam edilmesini istediler. Şehzade Mustafa’nın ölmesinden sorumlu olanlardan biri olmasından dolayı Rüstem Paşa’nın öldürülmesini isteyen yeni çeriler isyan etmeye hazırlanırlar. Saray kapısına kadar dayanmalarından dolayı Kanuni Sultan Süleyman baş vezirin azlini ister. Ahmet Paşa yeni baş vezir olarak atanır. Buna karşın bir bahane bularak Rüstem’i tekrar sadrazam yapmaya çalışanlar vardır. Bu bahaneler başarılı olur ve Sultan Süleyman Ahmet Paşa’yı Divan-ı Hümayun’un orta yerinde idam ettirir. Tekrar sadrazamlığa getirilen Rüstem Paşa eceliyle ölene dek bu görevine devam eder. 1561 senesinin 10 Temmuz gününde vefat etmiş olan Rüstem Paşa’nın türbesi Şehzade Camiinin bahçesindedir.

rustem-pasa-295x374

Rüstem Paşa Nasıl Öldü Kısaca Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz