Ramazan Bayramı İle İlgili Kompozisyon

Ramazan Bayramı Hakkında Kısa Yazı, Ramazan Bayramı İle İlgili Kompozisyon

Ramazan ayı on bir ayın sultanı olarak bilinmektedir. Bu mübarek ayda otuz gün boyunca oruç tutulur ve ibadet edilir. Bu ayı gerektiği gibi değerlendirerek ibadetlerini aksatmayan kişiler ok büyük sevaplar kazanmaktadır. Ramazan ayının sonunda ise dini bayramlarımızdan olan Ramazan Bayramı kutlanmaktadır.

Her bayramda olduğu gibi Ramazan Bayramı da küslerin barıştığı, insanların bir araya geldiği, toplumun bayramlaşma sayesinde kaynaştığı ve insani ilişkilerin geliştiği bir zamandır. Ramazan Bayramı üç gün olarak kutlanır ve bu üç gün boyunca büyükler ziyaret edilir, küskünler barışır, küçükler sevindirilir ve yoksullara yardım edilir. Bayram demek sevinç, coşku, kutlama ve insani ilişkilerin gelişmesi demektir.

Bayramlar aynı zamanda milli kültürün devamlılığının sağlaması için çok önemli günlerdir. Bir milletin devamlılığı milli kültürün devamlılığına bağlıdır. Bu nedenle her bayramda olduğu gibi Ramazan Bayramında da kutlamalara katılmak ve bayramı gerektiği gibi yaşamak gerekmektedir.

Ramazan Bayramının Önemi İle İlgili Görüşlerinizi Hemen Paylaşabilirsiniz

5 yorum

  1. kim hazırlamışsa teşekkür ediyorum, ramazan bayramı kompozisyon ödevim kısa ve harika olmuş, özenle yazıyorum. bu arada hem zeki hem güzel hem de çalışkanım, kıskananlar çatlasın. :)

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.