Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Ocak 2021

Ramazan Ayı ile Orucun, Müslümanlar’ın Hayatındaki Yeri ve Önemi Nedir?

Aşağıda Ramazan ayı ile orucun, Müslümanlar’ın hayatındaki yeri ve önemi nedir kısaca olarak ele alacağız.

Ramazan ayında oruç tutmak farzdır. Farz olan bir ibadet olarak Müslümanların hassas olduğu bir ibadettir. İslam dünyasında Müslümanlar oruç ve oruç ayı olan Ramazan ayı konusunda hassasiyetlerini maddi ve manevi olarak yaşarlar. Yardımlaşma ve dayanışma ortamı kurulmuş olur.

Ramazan insanları bir ve beraber kılar. Barış, huzur ve güven ortamının oluşmasında ve manevi bir iklimin oluşmasında Ramazan ayı etkili olmaktadır. İnsanlar toplumda yardımlaşma ve paylaşma faaliyetlerine daha çok dikkat ederler. İhtiyaç sahibi insanlara yardım ederler. Kardeşliğin, beraberliğin korunması ve yaşanması için uğraşırlar. Ramazan bu bakımdan çok değerlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. merve özkaynak dedi ki:

  eh işte güzel demeyeceğim, çünkü Ramazan Ayı ile Orucun, Müslümanlar’ın Hayatındaki Yeri ve Önemi Nedir? mükemmel olmuş, bu arada Afyon güzeliyim, okulun da en zeki öğrencisiyim, kıskananlar patlasın.

 2. nehir dedi ki:

  sayenizde 2 artı aldım, Ramazan Ayı ile Orucun, Müslümanlar’ın Hayatındaki Yeri ve Önemi Nedir? işime yaradı ödevimde, ben Bayburt kızları içinde en güzeli olarak yazıyorum, hem de çalışkanım, tembellere kapak olsun!

 3. ezgi dedi ki:

  merhaba arkadaşlar, Ramazan Ayı ile Orucun, Müslümanlar’ın Hayatındaki Yeri ve Önemi Nedir? ödevim için kullandım, ben Karaman birincisi ezgi hem güzel hem de çalışkanım, tembelleri sevmem.

 4. merve özkaynak dedi ki:

  gerçekten özenle hazırlanmış kankiler, Ramazan Ayı ile Orucun, Müslümanlar’ın Hayatındaki Yeri ve Önemi Nedir? hemen yazdım, Ordu okulları arasından birinciyim, bu arada kıskanmayın.

 5. duygu özaslan dedi ki:

  kısa sade beğendim, Ramazan Ayı ile Orucun, Müslümanlar’ın Hayatındaki Yeri ve Önemi Nedir? ödevim vardı, Gümüşhane okul birincisi olarak beğendim. :)

 6. betül dedi ki:

  merhaba arkadaşlar, Ramazan Ayı ile Orucun, Müslümanlar’ın Hayatındaki Yeri ve Önemi Nedir? ödevim için kullandım, ben Aksaray birincisi betül hem güzel hem de çalışkanım, tembelleri sevmem.

 7. meryem can dedi ki:

  Slm okul siteniz gerçekten çok hoşuma gitti, ödevim hemen bitti, Ramazan Ayı ile Orucun, Müslümanlar’ın Hayatındaki Yeri ve Önemi Nedir? çok güzel olmuş, her yazıya yorum yazmam beğendiğim için yazdım.

 8. nehir dedi ki:

  bizim hoca çok beğendi, Ramazan Ayı ile Orucun, Müslümanlar’ın Hayatındaki Yeri ve Önemi Nedir? harika olmuş, sınıfın en çalışkan kızı olarak yazıyorum. :) kıskananlar çatlasın

 9. nursima dedi ki:

  harika, Slm bu yazı valla ilgi uyandırıcı, 5 yıldızı hak ediyor Ramazan Ayı ile Orucun, Müslümanlar’ın Hayatındaki Yeri ve Önemi Nedir? ödevimi yaptım, bu arada okulun en güzel ve çalışkan kızıyım kıskanmayın :)

 10. başak karahan dedi ki:

  bizim hoca çok beğendi, Ramazan Ayı ile Orucun, Müslümanlar’ın Hayatındaki Yeri ve Önemi Nedir? harika olmuş, sınıfın en çalışkan kızı olarak yazıyorum. :) kıskananlar çatlasın

 11. meryem can dedi ki:

  anlaşılır ve sade yazılmış, Ramazan Ayı ile Orucun, Müslümanlar’ın Hayatındaki Yeri ve Önemi Nedir? anlatmaya gerek yok, ödevim hızlıca bitti, çalışkanlık böyle bir şey tembeller bilmezler.

Yorum Yaz