R Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri

Bu yazımızda R harfiyle başlayan hayvanlar isimleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Biyoçeşitlilik, hayvanlar aleminde genetik ve çevresel kalıtımla artar. Türlerin farklılaşması, ortak atadan verimli döllerle nesillerini devam ettirmeleri sayesinde ortaya çıkar. İklim, yeryüzü şekilleri ve bitki örtüsü de çevresel kalıtım şartlarını oluşturur. Hayvanlar alemi milyonlarca türden meydana gelir. Her canlı kendi ekosistemine uyum sağlamıştır.

Alt türler, tür olarak sayılmamaktadır. Coğrafi bariyerler, iklim bariyerleri tam oluşunca araya uzun yıllar girmesi, farklı adaptasyonlar yaşanması ve bunun genetik transferde etkili olması uzun sürer. Türlerin ortak atadan gelerek, verimle döllerle neslini devam ettirmesi gerekir. Hayvanlar aleminde de farklı ekosistemlerde yaşayabilen canlılar, o ekosistemlerin gerekliliğine göre şekil kazanmıştır.

R harfi ile başlayan hayvan isimleri şu şekildedir:

Rakun: Köpeğimsiler sınıfındandır. Rakungiller ailesindendir. Memeli bir hayvandır. Su yollarının, göllerin ve batakların civarlarında yaşar. Kısa bacaklı, iri gövdeli ve küçük kafalıdır. Gri kürkü, baş bölgesinde ve yüz bölgesinde siyah ve beyaz renk alır. Kuş, fare, böcek yiyerek beslenir.

 

blankRen geyiği: Çiftparmaklılar takımındandır. Geyikgiller ailesinden olup memelidir. Kuzey coğrafyasında yaşar. Grönland, Kuzey Amerika bölgelerinde yayılış gösterir. Açık kahverengi tonlarında kürkleri vardır. Boynuzları uzun ve krem rengindedir. Otlaklarda yaşarlar.

 

blankRinga Balığı: Manş Denizi ve Kuzey denizi coğrafyasında yaşar. Ege kıyılarında da görülür. Mavimsi bir sırtı, gümüş parlaklığında gövdesi bulunur. Milyonlarca fert olarak sürüler halinde yaşarlar. Sudan çıkar çıkmaz ölürler. Dişileri altmış bine kadar yumurtlar.

 

R Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

18 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.