Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Ağustos 2021

R Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri

Bu yazımızda R harfiyle başlayan hayvanlar isimleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Biyoçeşitlilik, hayvanlar aleminde genetik ve çevresel kalıtımla artar. Türlerin farklılaşması, ortak atadan verimli döllerle nesillerini devam ettirmeleri sayesinde ortaya çıkar. İklim, yeryüzü şekilleri ve bitki örtüsü de çevresel kalıtım şartlarını oluşturur. Hayvanlar alemi milyonlarca türden meydana gelir. Her canlı kendi ekosistemine uyum sağlamıştır.

Alt türler, tür olarak sayılmamaktadır. Coğrafi bariyerler, iklim bariyerleri tam oluşunca araya uzun yıllar girmesi, farklı adaptasyonlar yaşanması ve bunun genetik transferde etkili olması uzun sürer. Türlerin ortak atadan gelerek, verimle döllerle neslini devam ettirmesi gerekir. Hayvanlar aleminde de farklı ekosistemlerde yaşayabilen canlılar, o ekosistemlerin gerekliliğine göre şekil kazanmıştır.

R harfi ile başlayan hayvan isimleri şu şekildedir:

Rakun: Köpeğimsiler sınıfındandır. Rakungiller ailesindendir. Memeli bir hayvandır. Su yollarının, göllerin ve batakların civarlarında yaşar. Kısa bacaklı, iri gövdeli ve küçük kafalıdır. Gri kürkü, baş bölgesinde ve yüz bölgesinde siyah ve beyaz renk alır. Kuş, fare, böcek yiyerek beslenir.

 

Ren geyiği: Çiftparmaklılar takımındandır. Geyikgiller ailesinden olup memelidir. Kuzey coğrafyasında yaşar. Grönland, Kuzey Amerika bölgelerinde yayılış gösterir. Açık kahverengi tonlarında kürkleri vardır. Boynuzları uzun ve krem rengindedir. Otlaklarda yaşarlar.

 

Ringa Balığı: Manş Denizi ve Kuzey denizi coğrafyasında yaşar. Ege kıyılarında da görülür. Mavimsi bir sırtı, gümüş parlaklığında gövdesi bulunur. Milyonlarca fert olarak sürüler halinde yaşarlar. Sudan çıkar çıkmaz ölürler. Dişileri altmış bine kadar yumurtlar.

 

R Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Berat dedi ki:

  Her konuda yardımcı olurum üniverste gastronomi bölüm okuyorum sorularınız varsa yarın ederim her konuda

  1. Merhaba dedi ki:

   Neden olmasın dolu dolu bir şey yok ama bir şey olmaz tamam canım

  1. Muhammed Mustafa dedi ki:

   EEEE ne sanıyordun

 2. rıza dedi ki:

  ya arkadaşlar benim adım rıza, arkadaşlar isim şehir oyununda benim adımı hayvan kısmına yazıyorlar, gülüyorlar, sizce iyi bir şey mi?

 3. Duru dedi ki:

  Elinize sağlık R ile başlayan hayvan isimleri kısa ve çok güzel olmuş, öğretmen beğendi, sınıfın en çalışkanı ve güzeli benim bu arada :)

  1. Yavuz dedi ki:

   Eminim oylesindir duru

  2. Yavuz dedi ki:

   Eminim oylesindir duru

 4. İrem dedi ki:

  Teşekkürler sonunda sınavdan ? alabildiği güzel bir site diğer sitelerde sadece takımı gösteriyordu. Bunda hem tanıtımını da yapmışlar.???????????????

 5. Asım dedi ki:

  Ben yardımcı olayım r ile başlayan hayvanlarda kuş ismi var ama göçmen bir kuş. adı Richard incir kuşu araştırabilirsin.

 6. necla dedi ki:

  Ya ben r harfiyle başlayan hayvan arıyorum ama Kuş ismi var mı acil yazın.

  1. esma dedi ki:

   r ile başlayan hayvanlara rutubet böceği örneğini verebilir miyiz acaba olur mu?

   1. gamze dedi ki:

    olur canım olur

 7. meliha dedi ki:

  R harfi ile başlayan hayvan isimleri listesi hazırlamam lazım ama bana daha fazlası lazım. buradakilerden başka var mı bilen yazarsa sevinirim arkadaşlar.

  1. Berat dedi ki:

   Her konuda yardımcı olurum üniverste gastronomi bölüm okuyorum sorularınız varsa yardın ederim.

  2. şeyhmus dedi ki:

   restoran balığı

Yorum Yaz