Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Haziran 2018

Psikoloji Nedir Kısa Bilgi

İnsanların sağlıklı olma durumu sadece fiziksel sağlığını ifade etmemektedir. İnsanların beynen ve ruhsal olarak sağlıklı olup olmadığını inceleyen bir bilim dalı olan psikoloji nedir vikipedi konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Psikoloji kelimesi Psykhe (ruh) ve Logos (bilgi) kelimelerinden birleşmesi ile meydana gelmiştir. Bu alanda insanın ruhu, özü, değişiklik gösteren durumları, duyumları, coşku ve düşünme gibi olgularının bağlı olduğu kurallar saptanır ve incelenir.

Başka bir deyişle psikoloji bilimi, bilinç durumlarının incelendiği bir bilimdir diyebiliriz. Tüm insanlar üzülür, sevinir, mutlu olur, hayal kurar ve bu ruh hallerinin kendilerinde olduğunu hissederler ancak diğer insanlar kişilerin sevindiğini, üzüldüğünü, mutlu olduğunu ve hayaller kurduğunu dış çevreye verdiği tepkilerden anlayabilir. Bu durumlara da psikolojik olaylar adı verilmektedir. Dıştan tepkiler ve davranışların tam anlamıyla çözümlenmesi ile insanların ruh sağlığı incelenmektedir.

İnsanların kendi kendilerini anlayıp kendilerini çözümleyebilmesi ise psikolojik olayların başlıca özellikleri arasındadır diyebiliriz.

Psikoloji Nedir Kısaca Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz