Populasyona Örnek Veriniz.
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Populasyona Örnek Veriniz.

Bu yazımızda populasyona örnek veriniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Populasyon, belli bir bölgede yaşayan aynı türden olan canlıların topluluğu anlamına gelmektedir. Populasyon, bir bölgedeki aynı tür canlı sayısı olarak da bilinmektedir. Populasyon, birçok etkenden etkilenebilir. İklim, yeryüzü şekilleri, toprak yapısı, hava olayları, doğal afetler populasyonları olumlu ve olumsuz etkileyebilir.

Populasyona örnek olarak Karadeniz’deki hamsiler olabilir. Denizli’deki horozlar, Ankara’daki keçiler, Sivas’taki koyunlar, ormandaki papağanlar, ormandaki ceylanlar populasyona örneklerdir. Bir canlının topluluk içinde bir bölgede yaşaması populasyonu oluşturur. Populasyon canlı sayısı olarak da ifade edilebilir. Karadeniz’deki 10 bin hamsi de bir populasyon örneği olabilir. Canlıların hayatına devam edebilmeleri için çevresel koşulların biyolojik olarak sağlanması gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ayça dedi ki:

    Populasyon; Belli bir bölgede yaşayan aynı türe ait canlıların oluşturduğu topluluğa denir. Buna örnek olarak mesela; Güney Kutbundaki penguenler, Van Gölünde yaşayan inci kefali balıklarını verebilirim.

Yorum Yaz