Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Şubat 2021

Polisin Toplumdaki Yeri ve Önemi

1Her mesleğin belli başlı zorlukları bulunmaktadır bu nedenle de kesinlikle kolay olan hiç bir meslek dalı yoktur. Polislik mesleği ise diğer meslek dallarına göre bir adım daha zor olan bir meslektir. Çünkü polisler yapmış oldukları işler ve sorumlulukları nedeni ile her an tehlike altında olabilmektedirler.

Polislerin sahip oldukları görev ve sorumluluklar aynı zamanda toplumun huzur ve refah düzenini korumak açısından önemli olan esaslardır bu nedenle de bir öğretmen, bir mühendis ve benzeri mesleklere göre daha zor görevleri ve sorumlulukları vardır. Çünkü polisler toplum içindeki tüm olumsuzluklarla mücadele eder ve toplumda olması gereken huzur ortamını sağlamaya çalışır.

Polisler görevlerini ve sorumluluklarını tam anlamı ile yerine getirmediklerinde toplumda kargaşa ve kaos ortamı meydana gelecektir. Çünkü polisin olmadığı toplumda adalette eksik olacaktır ve bu nedenle de o toplumda hırsızlık, cinayet, kavga gibi ve daha bir çok suçlar git gide daha da artmaya başlayacaktır. Aynı zamanda insanlar birbirlerinin özgürlük sınırlarına girmeye başlayarak birbirlerinin haklarına tecavüz edeceklerdir bu suçların sonucunda da toplum düzeni büyük bir çıkmaz içine girerek huzursuz bir hal alacaktır.

Polisler öncelikle o toplumun bireylerinin can ve mal güvenliğini sağlamak ile görevlidir bu nedenle de bazı durumlarda polisler tehlikeler ile karşı karşıya kalabilirler ve çoğu zaman canlarını hiçe sayarlar. Tüm bu nedenlerden dolayı polisin toplumdaki yeri ve önemi son derece önemli ve büyüktür diyebiliriz. Aksi takdirde polisin olmadığı bir toplumda ne adalet ne de huzur olmayacaktır.

Polisin Toplumdaki Yeri ve Önemi İle İlgili Kompozisyon Örneğimiz Hakkındaki Yorum ve Fikirlerinizi Aşağıdaki Yorum Alanından Bizimle Hemen Paylaşın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz