Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2021

Piri Reis Üniversitesi 2017 Eğitim Ücretleri Kontenjanları

YGS ve LYS sınavlarının tamamlanması ile birlikte üniversite adayları, heyecanla bekledikleri sınav sonuçlarını öğrendiler. Bu süreç sonrasında ise, en az sınava hazırlık dönemi kadar stresli bir süreç olan tercih süreci başladı. Tercih süreci içerisinde, aileler ve öğrenciler, kendileri için en iyi tercihi yapmak adına büyük çaba gösteriyorlar. Bu noktada, pek çok üniversite de çeşitli alanlardan yaptıkları tanıtımlar ile öğrenci çekmeye çalışıyor. Peki bu özel üniversitelerde, eğitim ücretleri ne kadar? Fiyatlar ne aralıklarda? Özel üniversitelerde eğitim almak için kaç para gerekir? Bu ve bunun gibi soruların cevaplarını, sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazıda vereceğiz.

Özellikle denizcilik alanında ilgisi ve isteği olan öğrencilerin tercih edebileceği üniversitelerden bir tanesi de Piri Reis Üniversitesi’dir. Piri Reis, öğrencileri denizcilik alanında hem mesleki, hem de akademik anlamda son derece geliştirmeyi hedefleyen bir üniversitedir. Denizciliğin öneminin gitgide arttığı bu günlerde, bu tür üniversiteler de öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Piri Reis Üniversitesi bünyesinde Mühendislik, Denizcilik, İktisadi ve İdari Bilimler, Fen Edebiyat fakültelerinin yanı sıra Denizcilik Meslek Yüksekokulu da bulunmaktadır. Bu da burayı tercih etmek isteyen öğrencilere, geniş yelpazede eğitim olanağının sunulması anlamına gelmektedir.

Üniversite katılmak isteyenler için, çeşitli burs imkanları bulunmakla birlikte, ham eğitim ücretleri, 20.000-30.000 TL arasında değişmektedir. Bu eğitim ücreti, çeşitli burs imkanları ile azalabildiği gibi üniversite, öğrencilerine vadeli ödeme imkanı da sunmaktadır. Bayan öğrenci indirimi, kardeş indirimi gibi çeşitli indirim türleri de bulunmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz