Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2022

Pınar ve çınar kelimelerini içeren hikaye

Pınar ve çınar kelimelerini içeren hikaye hakkında yazı. Pınar ve çınar kelimelerini içeren hikaye

Günlerden birinde aile bireyleri Pınar’a fidan dikmek için bir gezintiye çıkacaklarını söyler. Bu Pınar için yeni bir tecrübe olacaktır. Ailesi ile beraber hazırlanırlar ve yola koyulurlar. Fidan dikmek için uygun bir alana ulaşırlar. Pınar ve ailesine ek olarak bu alanda daha bir çok insan fidan dikmek için orada bulunmaktadır.

Pınar’ın babası çukur kazar ve hepsine tohum verir. Pınar ile annesi bu tohumları babasının açtığı çukura bırakır, üzerini kapatırlar ve gübre ekleyip su dökerler. Pınar annesine bu fidanlar ne zaman büyüyecek diye sorar. Annesi eğer uygun olarak sulanıp bakım görürse büyüyeceklerini söyler.

Annesinin söyledikleri Pınar’ın aklına kazınır. Okulu bitip eve vardığında ailesine söyleyip tohumu sulamaya koşar ve bir gün bile gitmemezlik etmez. Ayrıca ektiği bu tohuma sevgi gösterir ve bazen onunla konuşurdu.

Bir gün bu tohum büyüyüp fidan haline gelmiş. Onun gittikçe büyüdüğünü gören Pınar mutluluktan havalara uçar ve ona çınarım der.

Aradan seneler geçtikten sonra büyüyüp dev bir hale gelen bu ağacın gövdesine yaslanıp orada kitap onu ve çınarla sohbet eder. Ağaç da onun sevgisine sanki yaprakları ile karşılık vermektedir. Bu durum da Pınar’ın doğa sevgisini kat kat arttırır.

Pınar ve çınar kelimelerini içeren hikaye hakkında yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. enes dedi ki:

    ben bunu bilmiyordum artık biliyorum bu sayfaya teşekkür ederim

Yorum Yaz