Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ekim 2021

Pilleri Niçin Çevreye Atmamalıyız?

Bu yazımızda pilleri niçin çevreye atmamalıyız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Günlük hayatta kullandığımız her ebattaki piller genelde kimyasal enerjiden elektrik ya da hareket enerji üretmek için kullanılmaktadır. Piller, enerji kaynakları, güç kaynakları olarak kullanılır. Pillerin yapısı ve içeriği doğrudan doğaya karışmayacak şekildedir:

Piller, doğrudan atık olarak doğaya bırakılırsa çevreye zarar verir. Kimyasal olarak çevreye zarar vermesi toprak yapısını değiştirir, bitki örtüsünü tehdit eder, hayvanların zehirlenmesine neden olur. Bu nedenle piller doğaya doğrudan atık olarak bırakılmaz.

Atık piller belli yerlerde toplanır ve geri kazanıma verilir. Böylece yeniden kullanılır veya yeniden üretilir. Pillerin kimyasal olarak çevreye zarar vermesi, önlenemez felaketlere de neden olabilir. O yüzden atık pilleri bir yerde biriktirip toplayan devlet kurumlarına götürmemiz gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ece taştan dedi ki:

    hiç beğenmedim bu siteyi hiç bir şey yazmıyo kısa yazı bile yok manyaklar piskopatlar oruspu çocuğu bari sen anlat karadeniz ile ve yeni gelin ve yüz yılda bir filimlerini anlatsaydınız

  2. Aysun dedi ki:

    Pillerin çevreye etkileri oldukça olumsuz yöndedir. Bu yüzden de çevreye atık pil atmamalıyız. Bu yazıda tabi ki daha ayrıntılı ve anlaşılır bir şekilde anlatılmış tebrikler :)

Yorum Yaz