Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Nisan 2021

Peygamberlerin Görevleri Nelerdir?

Bu yazımızda peygamberlerin görevleri nelerdir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Peygamberler, Allah tarafından seçilmiş olan kullardır. Kendisine kitap indirilen, sayfa olarak emirler indirilen ve kitap indirilmeyen peygamberler bulunmaktadır. son peygamber Muhammed (s.a.v.)’e Kuranı Kerim indirilmiştir. 23 yıl peygamberlik yapan Peygamber (a.s.), bu yıllar içinde Allah’ın davetçisi olarak görev yapmıştır.

Her peygamberin görevi aynıdır. Allah’ın elçisi olarak insanları iyiye, güzele ve doğruya ulaştırarak, ahiret gününe hazırlamaktır. Kuranı Kerim’de Peygamber (a.s.)’ın görevleri olarak müjdeleyici, uyarıcı ve bildirici sıfatları sayılmaktadır. Peygamberler, insanlara ölümden sonra bir hayatın olduğu müjdeler, bunun iyi sonuçlanması için onları uyarır ve yapılması gerekenleri de bildirir. Böylece görevlerini yerine getirmiş olurlar. Son peygamber Hazreti Muhammed (s.a.v.)’dir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. zennube dedi ki:

    Peygamberlerin görevleri şunlardır; Söylediklerini kendilerinin de yaparak kullara örnek olmak, çok zor altındaki şartlarda dahi görevini yerine getirmek, kainattaki muhteşem sanatı kullara göstermektir.

  2. hakan dedi ki:

    Peygamberlerin görevleri şunlardır; Söylediklerini kendilerinin de yaparak kullara örnek olmak, çok zor altındaki şartlarda dahi görevini yerine getirmek ve kainattaki muhteşem sanatı kullara göstermektir.

Yorum Yaz