Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Nisan 2021

Peygamberler İnsanlar Arasından Seçilmeyip Meleklerden Gönderilseydi Neler Olurdu Beyin Fırtınası Yapınız.

Bu yazımızda peygamberler insanlar arasından seçilmeyip meleklerden gönderilseydi neler olurdu beyin fırtınası yapınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Peygamberler, Allah’ın seçtiği özel kullardır. Onlara vahiy gelir. Masum ve günahsız olarak yaşarlar. Gelen vahiyleri insanlara bildirmekle görevlidirler. Tebliğ yapmak peygamberlerin vazifesidir. Peygamberler, insanlar arasından seçilir. İnsani özellikler taşırlar. Yer, içer, uyur, gezer, evlenir, çocuk sahibi olurlar.

Peygamberlik özelliği olarak vahiy alırlar, mucize gösterirler, seçilmişlerdir. Peygamberler insanlar arasından değil de melekler arasından seçilseydi, doğrudan iradeye sahip olmayarak ve insanlardan bazı yönleriyle üstün olarak bulunacaklar ve insanları doğruya, iyiliğe ve adalet çağırmada biraz yetersiz kalacaklardı. Çünkü insanlar meleklere sen meleksin, biz insan ve aciziz diyebilirlerdi. Peygamberin insan olması, dinin insan olarak yaşandığının gösterilmesi açısından önemlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hüseyin dedi ki:

    Peygamberler insanlar arasından seçilmeyip meleklerden gönderilseydi insanların fıtratını anlamayan kendini onların yerine koymadan davranabilirlerdi. Ayrıca insanlarda ona sen üstün melek ve günahsızsın senin yaptığını yapamayız deme lüksüne sahip olacaklardı.

Yorum Yaz