Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Nisan 2021

Peygamberimiz İnsanları Hangi Konularda Uyarmıştır Söyleyiniz.

Bu yazımızda peygamberimiz insanları hangi konularda uyarmıştır söyleyiniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Peygamber (a.s.), son peygamber olarak İslam dininin tebliğ edilmesinde ve insanların dine uymalarında, Allah’a itaat edip, peygambere ittiba etmelerinde uyarıcı olarak gönderilmiştir. Gönderildiği toplum ve bütün insanlık olarak ahiret gününü, hesap gününü ve kıyamet gününü bildirmiş ve Allah’ın vaddettiği şekliyle yaşanması gerektiğini ortaya koymuştur.

Peygamber (a.s.) insanları, zina, faiz, kumar, kölelik, fuhuş, sömürme, kullanma, dolandırma, sahtekarlık, ihanet konularında uyarmıştır. Allah’a itaat etmelerini, yanlış işlerden ayrılmalarını, kadınlara ve çocuklara iyi davranmalarını, hayvanlara da iyi davranmalarını söylemiştir. Beşeri ilişkilerde hakkaniyetli, adil kimseler olmaları ve Allah’a ibadet ederek farzları yerine getirmelerini ve sünnetine uymaları konusunda da uyarmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. nilgün dedi ki:

    Peygamberimiz insanları bazı konularda uyarmıştır. Gerek tebliğ ile gerek veda hutbesinde kalıcı olarak biz insanları kız çocuklarını diri diri gömme, fuhuş, kölelik, kadınlara sahip çıkma, dine sahip çıkma gibi konularda ikaz etmiştir.

    1. isimsiz dedi ki:

      Teşekkür ler çok güzel yazmışsın

Yorum Yaz