Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Kasım 2020

Peygamberimiz Hangi Tarihte Vefat Etmiştir?

Aşağıda peygamberimiz hangi tarihte vefat etmiştir kısaca olarak ele alacağız.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.), Mekke’de doğmuştur. Yetim olarak dünyaya gelmiştir. Öksüz olarak kalmıştır. Peygamber Efendimiz (s.a.v.), Mekke’de cahiliye dönemine karşı mücadele etmiştir. Peygamberliğini ilan ettikten sonra kendine birçok zulüm edilmiştir. Kırk yaşında peygamber olmuştur. Yirmi üç sene peygamberlik yapmıştır.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.), 632 yılında vefat etmiştir. Miladi olarak 632, Hicri olarak 12 senesinde vefat etmiştir. Peygamber Efendimiz (s.a.v.), 63 yaşında vefat etmiştir. MEdine’de vefat etmiştir. Kabri belli olan tek peygamberdir. Kabri, Mescidi Nebevi’nin içinde evinin bulunduğu yerdedir. Peygamberler, vefat ettikleri yere defnedilmiştir. Peygamber Efendimiz(s.a.v.), cahiliye ile çok mücadele etmiştir. En umulmaz adamlardan, en mükemmel Müslüman insanlar çıkarmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. kübra dedi ki:

    Peygamberimiz 632 yılında vefat etmiştir. Onun ölümü tüm İslam alemini yasa sokmuştur. Mezarı ise Medine’de Mescid-i Nebevi’nin içinde ziyarete açıktır. Annemle babam umreye gidince orayı ziyaret etmişler.

Yorum Yaz