Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Mart 2021

Peygamber Efendimizin İbadet Anlayışı Hakkında Bilgi Veriniz.

Aşağıda Peygamber Efendimizin ibadet anlayışı hakkında bilgi veriniz kısaca olarak ele alacağız.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.), İslam peygamberidir. Kırk yaşında peygamber olmuştur. Yirmi üç sene peygamberlik yapmıştır. Peygamber (a.s.)’ın peygamberlik yılları on yıl Mekke, on üç yıl Medine olarak gerçekleşmiştir. Mekke döneminde itikat ile ilgili sorunlar düzeltilmeye çalışıldığından tevhid merkezli ayetler nazil olmuştur. Medine döneminde ise ibadetler ile ilgili ayetler nazil olmuştur.

Peygamber (a.s.)’ın pazartesi,perşembe oruçları tuttuğu bilinmektedir. Gece namazına devamlı surette kalktığı teheccüdün kendisine farz kılındığı bilinmektedir. Namazlarını savaş günlerinde bile aksatmayarak ashabının hangi durumda ne şekilde davranması gerektiğini de nasihat etmiştir. Sürekli olarak infak etmiştir. İhtiyacı olduğu günlerde de ashabını kırmamak için üzerindeki cübbeyi de hediye ettiği bilinmektedir. Namaz üzerinde çok durmuş ve ayakları yara oluncaya kadar namaz kılmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. dilara dedi ki:

    Peygamber efendimiz bazen saatlerce hiç durmadan ibadet edermiş. Bazen kendini mağaraya kapatır tefekkür edermiş. Onun bu davranışı bizlere örnek olmalı bizde ibadetlerimizi yerine getirmeliyiz.

Yorum Yaz