Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Haziran 2021

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) Olumsuz Olaylara Nasıl Tepki Vermiştir Açıklayınız.

Bu yazımızda Peygamber Efendimiz (s.a.v.) olumsuz olaylara nasıl tepki vermiştir açıklayınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) peygamberlik vasıfları ile beraber beşeri vasıfları da olan bir peygamber olarak görevini ifa etmiştir. O da her beşer gibi çeşitli hissi saiklerle davranışlar göstermiştir. Beşeri hisleri, peygamberlik hisleriyle birlikte yaşanmaktadır.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) olumsuz olaylara tepki verirken sinirlendiğinde alnında damarlar çıkardı, dişleri görünecek şekilde gülümserdi, biriyle konuşurken ona doğru yönelirdi, kesmeden dinler ve sizden bazıları gibi genel uyarılarda bulunmaktadır. Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in her hareketi  sünnet olarak bize intikal etmiş ve İslami bir kıstas olarak İslam şiarını oluşturmuştur. İslami esasların sosyal ve beşeri ilişkilerdeki kuralları bu şekilde hayata geçmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ertuğrul dedi ki:

    Arkadaşlar bu site bir harika Peygamber efendimizle ilgili araştırmamda o kadar çok bilgiye sahip oldum ki bu site sayesinde. Etkinlik ödevime öğretmenim 100 verdi.

Yorum Yaz