Perspiration İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Perspiration İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Perspiration Nedir?

Perspiration, insan vücudunun sıcaklığını kontrol etmek için doğal bir mekanizmadır. Vücut ısısı arttığında, ter bezleri sıvı salgılar ve bu sıvı, cilt yüzeyine çıkarak buharlaşır ve vücut ısısını düşürür.

Örnek Cümleler:

 1. Perspiration helps regulate body temperature during exercise. (Terleme, egzersiz sırasında vücut sıcaklığını düzenlemeye yardımcı olur.)
 2. Heavy perspiration can cause dehydration. (Aşırı terleme dehidrasyona neden olabilir.)
 3. She wiped the perspiration from her forehead with a towel. (Havluyla alnındaki teri sildi.)
 4. Some people are more prone to excessive perspiration than others. (Bazı insanlar diğerlerine göre aşırı terleme eğilimindedir.)
 5. The gym was filled with the sound of heavy perspiration during the intense workout. (Yoğun antrenman sırasında spor salonu ağır terleme sesiyle doluydu.)
 6. Excessive perspiration can lead to skin irritation. (Aşırı terleme, cilt tahrişine neden olabilir.)
 7. He could feel the perspiration trickling down his back. (Sırtından aşağıya akan teri hissedebiliyordu.)
 8. Some people use antiperspirants to reduce perspiration. (Bazı insanlar terlemeyi azaltmak için ter önleyici kullanırlar.)
 9. The runner’s perspiration dripped onto the pavement as he crossed the finish line. (Koşucunun bitiş çizgisini geçerken teri kaldırıma damladı.)
 10. Excessive perspiration can also be a symptom of certain medical conditions. (Aşırı terleme aynı zamanda belirli tıbbi durumların da bir belirtisi olabilir.)
 11. She was wearing a headband to keep her perspiration from getting into her eyes. (Gözlerine terin girmesini önlemek için bir ter bandı takıyordu.)
 12. The dancers were glistening with perspiration after their performance. (Dansçılar performanslarından sonra terlerinden parlıyordu.)
 13. Some medications can cause increased perspiration. (Yoğun sıcaklık herkesin terlemesine neden oldu.)

  1. He could smell the sour perspiration of the crowded subway car. (Kalabalık metro arabasının ekşi ter kokusunu hissedebiliyordu.)
  2. The athlete’s perspiration left a wet mark on the yoga mat. (Sporcu terlemesi yoga matının ıslak bir iz bıraktı.)
  3. He wiped his perspiration on his shirt sleeve. (T-shirtünün koluna terini sildi.)
  4. In some cultures, perspiration is considered a sign of hard work and dedication. (Bazı kültürlerde, terleme çalışma ve özverinin bir işareti olarak kabul edilir.)
  5. The doctor examined the patient’s perspiration as a diagnostic tool. (Doktor, tanısal bir araç olarak hastanın terlemesini inceledi.)
  6. The humidity was so high that the air felt thick with perspiration. (Nem o kadar yüksekti ki hava terlemeyle kalınlaşmış hissettirdi.)

  (Türkçe çeviriler de mavi renkte yazılmıştır.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.