Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2021

Pedagojik Formasyon Sonuçları

Pedagojik formasyon sonuçları 2013, pedagojik formasyon sonuçları ne zaman açıklanacak 2013, pedagojik formasyon tercih sonuçları açıklanıyor.

Öğretmen adaylarının günlerdir beklediği pedagojik formasyon tercih sonuçları bir türlü açıklanamadı. İki hafta önce biten tercihlerin sonuçları merakla bekleniyor. Pedagojik formasyon sonuçları açıklanır açıklanmaz yine bu sayfadan duyurusunu yapacağız. Eğitimciler ve uzmanlar 2013 pedagojik formasyon sonuçlarının bugün geceye doğru veya yarın açıklanacağını tahmin ediyor. Üniversiteler notları ÖSYM’ye geç gönderdiği için tercih sonuçlarının geç açıklanacağı duyurulmuştu. Son bilgiler bu yönde. Gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğiz. Sonuçlar ÖSYM’nin sonuç açıklama sisteminden duyurulacak. Pedagojik formasyon sonuçları açıklanınca bu siteden kimlik numaranız ve ösym şifrenizle giriş yaparak sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

pedagojik_formasyon_basvuru_ekrani_2013_2014_h108967

Öğretmen adayları ağustosa yetiştirilecek

Bu sene formasyon programlarına kabul edilen öğrenciler 2014 Ağustos öğretmen atamalarından faydalanabilecek.

Yalnızca 2018 2019 öğretim yılına has olarak iki dönem şeklinde akademik takvim adayların ağustos ayı öğretmen atama başvurularına göre ayarlanacak. Bu takvim ilgili üniversitelerin elinden çıkacak.

Pedagojik Formasyon Sonuçları İçin Tıklayın (Açıklandığında Link Aktif Hale Gelecek)

80 üniversitede 34 bölümden 20 bin kontenjan tahsis edildi

Pedagojik Formasyon programı dahilinde bu sene 80 üniversitede 34 branşta 20 bin kişi eğitim alacak. Programlar kapsamında en çok kota ayrılan alan 2 bin 590 kişi ile Türk dili ve edebiyatı,  ikincisi 2 bin 370 kişi ile  matematik bölümü, üçüncüsü 2 bin 240 kişi ile din kültürü ve ahlak bilgisi, dördüncü bin 880 kişi ile imam hatip lisesi meslek dersleri, beşinci bin 860 kişi ile İngilizce, altıncı olarak ise bin 790 kişi ile tarih bölümleri oldu.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz