Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Eylül 2021

Pedagojik Formasyon Ek Kontenjanları 2014

pedagojik formasyon ek yerleştirme 2014 konusu ile alakalı bir yazı siz okurlarımızı bekliyor.

Binlerce öğretmen adayının imzasıyla pedagojik formasyon yerleştirme sonuçlarında, 1237 boş kontenjan olduğuna dair ifadelerde bulunuldu.

37 bin civarında öğretmen adayının , 2014 pedagojik formasyon programlarına hak kazanamadığı söylenen bu dilekçede ayrıca :

28 Kasım 2013 tarihinde yayınlanan ilk Pedagojik Formasyon başvuru kılavuzunda, tercihlerin yüzlük sisteme göre alınacağı belirtilmiş fakat bazı üniversitelerin kendi öğrencilerinin notunu yüksek tutmak adına göndermiş oldukları gerçeği yansıtmayan not dönüşüm tabloları yüzünden 16 Ocak 2014 tarihinde yapılan YÖK Genel Kurulun’nda tercihlerin dörtlük sisteme göre alınacağı kararlaştırılmıştır. Bu karar bir kısım öğretmen adayının mağduriyetini gidermiş fakat bu sefer de geçme notu 60-70 ve çan sisteminin uygulandığı üniversite mezunlarını mağdur etmiştir.

Yüzlük sistemde yerleştik gözüyle bakan öğretmen adaylarının puanları düşmüş ve ufak puanlarla yerleşememiştir. Ortada halen süren adaletsizlik ve büyük hayal kırıklığı söz konusudur.

Yine 16 Ocak 2014 tarihli YÖK Genel Kurulu’nda yapılan toplantı sonrası duyurulan açıklamada başvuruların yaklaşık 60 bin kişiyi bulduğu, tüm öğretmen adaylarına pedagojik formasyon sertifikasının verilmek istendiği söylenmiş ve bu 60 bin kişinin 2 ayrı 30 bin olarak güz ve bahar dönemlerinde pedagojik formasyon sertifikasının verileceği tarafımıza duyurulmuştur.”

YÖK’ün sözünde durması istenen başvurularda, “Bekleyen 37 bin adayın tercihleri söylendiği gibi 2014 Mayıs ayında alınıp yine Eylül ayı içinde derslere başlatılması gerekmektedir” yazıldı.

Dilekçe de ek olarak öğretmenler şunları da yazdı : “2018 2019 Pedagojik Formasyon başvurusu yapan 60 bin adayı kapsamaktadır. 2014 mezunları, bahsedilen ikinci 30 binin dışında tercih yapmalı ve kendi aralarında yarışmalıdır. Yüce Meclisimizden talebimiz öncelikli olarak 2018 2019 Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika programına yerleşemeyen biz öğretmen adaylarına ek yerleştirme açılarak yeniden tercih yapma hakkının tanınması ve YÖK’ün ikinci 30 bin hakkında verdiği sözü tutmasıdır”.

Sizlerle paylaştığımız Pedagojik Formasyon Ek Kontenjanları 2014 konulu yazımızla ilgili yorumlarınızı sitemize ekleyebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz