Passport İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Passport İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Passport Nedir?

Passport, bir kişinin kimliğini belirlemek ve seyahat etmek için kullanılan resmi bir belgedir.

Örnek Cümleler:

 1. I can’t travel internationally without my passport. (Pasaportsuz uluslararası seyahat edemem.)
 2. You need to have a valid passport to enter this country. (Bu ülkeye girmek için geçerli bir pasaporta sahip olmanız gerekiyor.)
 3. I renewed my passport last month. (Geçen ay pasaportumu yeniledim.)
 4. You should keep your passport in a safe place. (Pasaportunuzu güvenli bir yerde tutmalısınız.)
 5. My passport is about to expire, I need to renew it soon. (Pasaportumun süresi dolmak üzere, yakında yenilemem gerekiyor.)
 6. The embassy lost my passport, I had to apply for a new one. (Elçilik pasaportumu kaybetti, yeni bir tane için başvurmak zorunda kaldım.)
 7. You must have a valid passport to apply for a visa. (Vize için başvuruda bulunmak için geçerli bir pasaportunuz olması gerekiyor.)
 8. I had to show my passport at the airport security checkpoint. (Havaalanı güvenlik kontrol noktasında pasaportumu göstermek zorunda kaldım.)
 9. Your passport must be valid for at least six months to enter this country. (Bu ülkeye girmek için pasaportunuzun en az altı ay geçerli olması gerekiyor.)
 10. I lost my passport while traveling abroad, it was a nightmare. (Yurtdışında seyahat ederken pasaportumu kaybettim, korkunç bir kabus gibiydi.)
 11. You can apply for a passport renewal online. (Pasaport yenileme işlemi için online başvuru yapabilirsiniz.)
 12. The passport office is closed on weekends. (Pasaport bürosu hafta sonları kapalıdır.)
 13. Your passport is your most important travel document, don’t lose it. (Pasaportunuz seyahat etmek için en önemli belgenizdir, kaybetmeyin.)
 14. I had to get a new passport photo taken for my passport renewal application. (Pasaport yenileme başvurusu için yeni bir pasaport fotoğrafı çektirmek zorunda kaldım.)
 15. You can track the status of your passport application online. (Pasaport başvurunuzun durumunu online olarak takip edebilirsiniz.)
 16. I forgot to bring my passport with me to the airport, it was a disaster. (Havaalanına pasaportumu yanımda getirmeyi unuttum, felaket gibiydi.)
 17. You can apply for an expedited passport if you need it urgently. (Acil ihtiyaç durumlarında hızlı pasaport başvurusu yapabilirsiniz.)
 18. Your passport should always be up-to-date and accurate. (Pasaportunuz her zaman güncel ve doğru olmalıdır.)
 19. I had to fill out a passport application form at the embassy. (Elçilikte pasap
 1. The immigration officer checked my passport before letting me enter the country. (Giriş yapmadan önce göçmenlik memuru pasaportumu kontrol etti.)

(Türkçe çeviriler yazıların altında kalın ve siyah renkte yazılmıştır.)

Bu örnek cümlelerde passport kelimesi bir seyahat belgesi olarak kullanılmıştır ve farklı durumlarda kullanımları gösterilmiştir. Pasaport, uluslararası seyahat ederken sıklıkla kullanılan ve kişinin kimliğini belirleyen resmi bir belgedir. Pasaportunuzun her zaman güncel ve doğru olması önemlidir. Pasaportunuzu güvende tutmalı ve gerektiğinde yenilemelisiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.