Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Eylül 2021

Parada Tutumlu Olmak Nedir

Parada Tutumluluk hakkında bilgi kısaca, Parada Tutumlu Olmak Nedir?

Maddi açıdan tasarruf etmek herkesin isteğidir. Ancak bu şekilde birikmiş paramız olabilir ve geleceğe dair yatırım yapabilir veya istediğimiz büyük şeyler için paramız olabilir. Böylece daha rahat bir hayat sürebiliriz. Bu durum cimrilik manasına gelmez. İhtiyacımız doğrultusunda alışveriş yaptığımız sürece cimri sayılmayız. Cimrilik, gerçekten ihtiyacımız olan şeylerden bile paramız olduğu halde kısmaktır. Reklamlar bu manada önemli birer tuzaktır. İhtiyacımız olmasa da pek çok şey bizlere ihtiyacımız varmış gibi gösterilmektedir veya yapılan akıl almaz indirimlerle aslında hiç ihtiyacımız olmayan bir şeyi kaçırmamamız gerektiği düşüncesine kapılmamız sağlanır.

Cimrilik, kıskançlık gibi durumlardan uzak durabildiğimiz sürece parasal tutumluluk gayet faydalıdır. Bunlardan uzak kalmazsak hem sosyal ilişkilerimiz bozulur hem de tasarruf edeceğim derken daha çok israfa kalkışabiliriz. Tutumlu olmak istediğimiz şeyleri almak, rahat bir hayat sürmek gibi güzelliklerin yanında ileride başımıza gelebilecek kötü durumlarda hazır paramız olmasını sağlar.

Ülke ekonomisinin gelişmesi açısından bireylere de pek çok görev düşmektedir. Tutumlu olmak bunların en başında gelir. Örneğin elektrik israf ettiğimizde parası neyse ödeyip geçiyor olabiliriz ancak bu durum ülkeye zarar vermektedir.

kumbara

Parada Tutumlu Olmak Nedir Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz