Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2020

Özgürlük Sınırlı mıdır Sınırsız mıdır Münazara

Aşağıda özgürlük sınırlı mıdır sınırsız mıdır münazara kısaca olarak ele alacağız.

*Özgürlük, insanların doğuştan elde ettikleri ve sonradan kazandıkları haklardır. Bu haklar hukuki olarak sağlanmaktadır. Hukuki hakların verilmesi ya da kazanılması hukuk ile çevrilidir. Hukuki kurallar dahilinde insanlar özgürlük kurallarını yaşarlar. Buda özgürlüğün sınırlı olduğu anlamına gelmektedir.

*Özgürlükler sınırsızdır. Her insan her istediğini yapar. İnsanlar zaten ahlaki değerlere sahip olurlar. Bunu bir toplumun değerleri olarak başka toplumlara evrenselmiş gibi adapte edilmesi çok yanlıştır. Özgürlükler bireylerin elinde bulundurulmalıdır.

*Özgürlükler sınırlıdır. Çünkü toplumda belli bir düzenin oluşması gerekir. Toplum düzenin oluşması suç oranının azalması anlamına gelir. Toplumda huzur ve refah ortamının korunması için özgürlüklerin kanunlar ölçüsünde meydana gelmesi gerekir. Özgürlükler tarafsız ve bağımsız mahkemelerin güvencesi altında bulunmaktadır.

*Özgürlükler sınırsızdır. İnsanların özgürlükleri hiçbir kurumun ya da başka kişilerin tahakkümü altında kalmaması gerekir. Özgürlükler kişilere aittir. Kişilerin kendi hayatını ilgilendirir. Özgürlükler mahkemelerin vicdanına bırakılmamalıdır. Mahkemeler idari yargılardan oluşmalıdır. Suçlu bu şekilde uğraşmalıdır.

*Özgürlükler insani ve beşeri duygu ve düşüncelerin gelişmesini sağlar. Bu nedenle toplumun barış ve huzur içinde yaşaması için özgürlüklerin güvence altında olması gerekir. Özgürlükler mahkemelerin güvencesi altında olunca kurumsal olarak insan haklarının korunması daha iyi olur. Bu nedenle mahkemeleri reddetmek ütopiktir.

Özgürlük Sınırlı mıdır Sınırsız mıdır Münazara Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. özge dedi ki:

    Özgürlükler sınırsızdır ama etrafındakileri rahatsız etmemek de çok önemlidir. Annem hep sen özgürsün diye karşındakinin özgürlüğünü kısıtlayacak bir şey yapma der. Bende bunu kendime kıstas belirledim.

Yorum Yaz