Özensiz Davranan Başka İnsanlara Değer Vermeyen Biriyle Karşılaşınca Neler Hissedersiniz?

Aşağıda özensiz davranan başka insanlara değer vermeyen biriyle karşılaşınca neler hissedersiniz kısaca olarak ele alacağız.

Özensiz davranan insanlar, başka insanlara değer vermeyen insanlar kültürsüz cahil insanlardır. Egolarını tatmin etmek için birçok insanın üzerinde tahakküm kurmaya çalışırlar. Özensiz ve kıymet bilmeyen insanların başka insanlara kötü davranması karakterlerini ve insanlıklarını göstermektedir.

Özensiz davranan ve başka insanlara değer vermeyen kişilerle karşılaşınca kendimi çok kötü hissederim, ona engel olmaya çalışırım, eğer engel olamazsam moralim bozulur ve konuşmam. Suratım düşer. Sinirlenirim. Sürekli hareketlerini yargılarım. Kafamda kurgularım. Kültür ve eğitimin önemini kafamdaki düşüncelerle kompozisyon haline getiririm. Özensizler ve insanlara değer vermeyen kişiler toplumda zaten dışlanan kişilerdir.

1 yorum

  1. Ben hayata karşı özensiz davranan başka insanlara değer vermeyen biriyle karşılaşınca onlardan uzak durmaya çalışıyorum. Çünkü sinirimi bozuyorlar ben özenli kibar düşünceli biriyim bu tarz insanların bana zarar vermemesi için pek yakın durmamaya özen gösteririm.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.