Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Haziran 2018

Özel Okulların Devlet Okullarına Göre Avantajları

Özel okulların devlet okullarına göre avantajları, olumlu yönleri hakkında bilgilendirme yapalım. Günümüzde büyük bir ücret ödeyerek öğrencilerinin daha iyi eğitim alabilmesi için çocuklarını özel okullarına gönderen birçok veli bulunuyor. Çünkü özel okulların devlet okullarına göre öğrencilere sağladığı birçok avantajı bulunuyor. Bu avantajlar;

zeka

1) Özel okullarda eğitim veren öğretmen devlet tarafından otomatik olarak atanmamaktadır. Buradaki öğretmen özel sınavlara girip, çeşitli denemelerden geçirildikten sonra alınan öğretmenlerdir. Eğitim aşamasında tecrübe edinmiş, anlatımı kuvvetli hocalara kadro verilmektedir.

2) Özel okullarda eğitim sistemi daha sağlamdır. Öğrencileri daha iyi eğitebilmek için ek etütler, aktiviteler ve dersler verilebilir.

3) Özel okullarda sportif alanda veya satranç gibi alanlarda bir devlet okuluna göre daha fazla zaman ayrılmaktadır. Bu anlarlarda eğitimler, devlet okullarına daha kalitelidir.

4) Devlet okullarından bulunmayan birçok imkan bu okullarda bulunduğundan öğrenciler birçok şeyi tam manasıyla inceleyebilir ve kullanabilir. Bu sayede birçok konuda kendisini daha iyi geliştirir.

5) Özel okullarda İngilizce gibi yabancı diller için alanında uzman yabancı veya işinin ehli hocalar bulunarak eğitim verilir. Devlet okullarına göre daha fazla İngilizce eğitimi sunulurken, öğrenciler daha iyi İngilizce öğrenir. Ancak devlet okullarında İngilizce eğitimi çok kaliteli olmayıp, İngilizceyi öğrenebilen sayısı çok azdır.

6) Özel okullarda öğrencilerin eğitim standartları yüksek olduğundan başarı oranı da devlet okullarına göre çok yüksektir. Bu sebeple de devlet okullarından daha avantajlıdır. Kişiler bu okullarda okuyabilmek için gerekli bütçeye sahip ise kaliteli bir eğitim için bu fırsatı değerlendirebilir veya bu okullarda burslu okumaya çalışabilir.

derszamani.net

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Alara dedi ki:

    Kesinlikle özel okul

Yorum Yaz