Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

Özel Mektup Örnekleri Kısa

Bu yazımızda özel mektup örnekleri kısa kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Sevgili Annem,

Hayatım boyunca desteğini hiç esirgemediğin için çok teşekkür ederim. Senin fedakarlıkların ve çektiğin cefaların sefasını sürerken, vicdan ve insaf sahibi olmamı sana borçlu olarak minnettarlığımı ifade etmek isterim.

Canım Annem,

Vazifem dolayısıyla ayrı düştüğümüz bugünlerde, hasretini çekmektedir. Kokun burnumda tütmektedir. Senin en içten duygularımla özler ve kucaklarken, ilk fırsatta ziyaretine geleceğimi bildirmek isterim. Hoşça kal.

*

Sevgili Dayım,

Bana yazdığın mektuba dün ulaştım. Elime alır almaz, duygulandım. Okumak için odama kapandım. Ağlayarak ve hüzünlü bir şekilde mektubun sonunu getirmemeye çalıştım. İçinde bulunduğumuz bu elim ve kederli durumu atlatmak için maneviyatımızı diri tutmamız lazım.

Canım Dayım,

Ölenle ölünmüyor. Hayat devam ediyor. Arkadaşlıklarımız ahiret gününe kalıyor. Bu nedenle müteessir olmanı anlıyor ve sana hak veriyorum. Nitekim insanız ve hepimiz aynı sona duçar olacağız. Metin olmak lazımdır. Allah’a emanet ol.

*

Sevgili Ablam,

Bir işe girip çalışmaya başladığını öğrendim. Buna çok sevindim. İçinde bulunduğun kederli durumdan kurtulmanın bir çaresi olarak buna başvurman beni duygulandırdı. Cesaretini de ayrıca tebrik ederim. Seni çok özlediğimi bilmeni isterim.

Burada her şey yolunda gitmekte… Bazen zorluklar yaşasak da vatan için canımızı dişimize takarak çalışmaktayız. Beklentimiz ve çıkarımız yok. Samimiyiz. İnan, çok samimi insanlarla tanıştım. Hayat sandığımız kadar acımasız değil. İyi insanlar hala hayattalar. Benim için dua etmeni isterim. Hoşça kal.

Özel Mektup Örnekleri Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Ayşe dedi ki:

  Çok teşekkür ederim işim fazlasıyla gördü özel mektuplar ödevim bitti sayenizde.

 2. sema dedi ki:

  Sondaki çok güzel bayıldım(: siteye teşekkürler hep buradan bakıyorum, kısa ve umduğum gibi güzel olmuş yıldızlı beğendim, bu arada okulun hem en güzel ve hem de en çalışkan öğrencisiyim, okuyanlara kapak olsun. :)

 3. seda dedi ki:

  Geçen gün özel mektup nedir konusunu işledik öğretmen özel mektup örnekleri istedi ben de bu örnekleri ödevimde kullandım :) Öğretmenim ödevimi çok beğendi tam da istediği gibi olmuş. Teşekkür ederim.

  1. Anonim dedi ki:

   Ay çok mutlu oldum

   1. Defne dedi ki:

    Ha ha çok güzel sonraki bayıldım

Yorum Yaz