Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2021

ÖYP Başvuruları Bugün Başlıyor

ÖYP Başvuru Tarihi Ne Zaman, ÖYP Başvuruları Bugün Başlıyor

ÖYP başvurularının 21 Temmuz – 1 Ağustos tarihleri arasında yapılacağını açıklayan YÖK başvuruların YÖK’ün internet sitesinden yapılacağını duyurdu.

ÖYP’ye başvurabilmek için birtakım şartlara sahip olmak gerekiyor. Bu şartlar ise şu şekilde:

*Devlet memurluğu koşullarına uygun olmak

*35 yaşını doldurmamış olmak

*Araştırma görevlisi olmak ve araştırma yapmak için herhangi bir sağlık problemi bulunmamak

*Atama yapılacak programa ait ALES puanı 70’in altında olmamak

Fakat özel yetenek sınavı ve yabancı dil puanı ile öğrenci alan programlara başvurmak için herhangi bir puan türünden en az 70, eğitim bilimleri bölümüne (Rehberlik ve psikolojik danışmanlık anabilim dalı hariç) yapılan başvurularda, adayların lisans öğreniminde mezun olunan alandan en az 70, alan türü değişen programlardan mezun olanların, lisans eğitimine başladıkları puan türünden en az 70 puan almaları koşulu getirilmiştir.

ÖYP’ye yapılacak başvurular için 2011 yılı güz dönemi ve sonrasında alınan ALES puanları kullanılabilecek. Adaylar başvuru yapmak için ÜDS/KPDS/YDS veya eşdeğerliliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir yabancı dil sınav sonucunu kullanabilecek.

ÖYP araştırma görevlisi kadro ilanlarında açıklanan yüksek lisansa dair koşullarda, adayların halen tezli yüksek lisans yapıyor olması veya yüksek lisansını tamamlamış olması gerekiyor. Tezsiz yüksek lisans yapmakta olan adaylar programı bitirmemiş olduklarından yerleşmiş olsalar bile atanamayacaklar.

ÖYP Başvuruları Ne Zaman Bitiyor Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz