Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ekim 2018

Öyküleyici Anlatım ile İlgili Örnekler

Aşağıda öyküleyici anlatım ile ilgili örnekler kısaca olarak ele alacağız.

Ali geldi, Ali gitti. Hepsi bu kadardı. Yavaşça yanıma yaklaşıp kulağıma fısıldadıkları bu kadardı. Ali, her şey Ali’ydi. Ali her şeydi. Dünya onun etrafında dönüyordu. Bir seyrediyorduk. Bazen bir insana bu kadar bağlanmak doğru mu diye sorardım. Sonra bu sorular bir vehme dönüştü. İlk önce kendimden koptum. Sonra bu sosyal görünen ama asosyal olan ilişkilerin küresel sömürü düzeninin bir parçası olduğunu fark ettim. Sustum ve bir an yutkundum. Her yer karanlık gibiydi. Susmaya devam ettim ve mütemadiyen sustum. Ali yoktu. Ben yokken ve yalnızken…

*

Ayşe koşarak okuldan geldi ve bahçe duvarından atladı. Onu ikinci kat balkonundan gördüm. Terli ve nefes nefese gelmişti. Kaçıyordu. Koşarak kimden kaçıyordu anlamadım. Daha sonra aşağıya inip kapıyı açtım. Neden bahçe kapısından gelmediğini soracaktım. Neyden kaçtığını merak ediyordum. Köpekten kaçıyormuş. Düşmandan kaçar gibi insan köpekten kaçar mı dedim. Korkuyorum dedi. Uzatma, korku böyle bir şey işte. Korktum ve olması gerekenin dışına çıktım. İnsan da korkmadığı için bu dünyada olması gerekenin dışına çıkarak dünyayı boş veremiyor dedi. İrkildim.

*

Güzel günlerdi. Gülerdik, ağlardık, yerdik, içerdik. Yurtta geceleri yatmazdık. Heyecanlı günlerdi. Koşturmaca vardı. Bir gayemiz vardı. Sonra hepimiz dağıldık. Ben de anlamadım. Herkes çoluk çocuğa karıştı. İş güç aldı başını gitti.

Öyküleyici Anlatım ile İlgili Örnekler Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz