Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Mart 2021

Otobiyografi Örnekleri Kısa

Bu yazımızda otobiyografi örnekleri kısa kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Otobiyografi, kişilerin kendi hayatlarını belli bir kronolojik sıraya bağlı kalarak anlattıkları eserlerdir. Biyografi türünün, kişinin kendi kaleme almasıyla çeşitlenen otobiyografi yeni dönem edebiyatına ait eserlerden biridir. Biyografi türlerinde, inşa edilen bir şahsiyet olduğundan yazımı oldukça zordur.

 

 

Otobiyografi örnekleri şu şekildedir:

1980 yılında Sivas’ın Zara ilçesinde doğmuşum. Annem ev hanımı, babam ise uzun yıllar devlet memuru yapmış, doğduğum yıllarda ticaretle uğraşan bir adamdı. Sivas’ta bir müddet yaşadıktan sonra İstanbul’a göç etmemiz, benim okul çağına gelmemle gerçekleşmiş.

Bu nedenle eğitim ve öğretim hayatıma İstanbul’da bir ilkokulda başladım. Ortaokulu bitirdikten sonra, iyi bir okul derecesiyle, İstanbul Lisesi’ne yazıldım. Lise hayatım, durgun geçti. Sadece ders çalışıyor ve birkaç yayın takip ediyordum.

Liseden sonra İstanbul Üniversitesi – Hukuk Fakültesi’ni kazandım. Okumalarımı yoğunlaştırarak, süreli yayınların tamamına yakınını takip ediyordum. İlgi alanlarıma doğru sivrilmiştim. Sürekli okuyor ve alanımla ilgili akademik çalışmaları takip ediyordum.

Üniversiteden sonra Ankara’da avukatlık yapmak için atandım. 2007 yılından bu yana avukatlık yaparak hayatımı sürdürüyorum. Evli ve bir kız babasıyım. Eşimle 2005 yılında tanıştık. Bir arkadaşım vasıtasıyla ailelerimiz tanıştıktan sonra görüştük ve anlaşarak evlenme yoluna gittik.

2006 yılında kızımız dünyaya geldi. O gün bugündür, bütün hayatımız değişti. Kız evlat sahibi olmak, insanın bütün ruh dünyasını değiştiriyor. Gece ve gündüzlerin birbirine karışıyor ve zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Adını, Şule koyduk. Annesi Nergis Hanım’ın arzusuyla karar verdik. Sürekli Ahmet Bey, diye başlayan cümlelerinde Şule isminden bahsederdi.

Otobiyografi Örnekleri Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. 1234 dedi ki:

  Keşke devamı da olsaydı ama yinede güzel olmuş

 2. nur bulut dedi ki:

  5. sınıf öğrencisiyim ama yinede gayet güzel olmuş.

 3. bilinmeyen dedi ki:

  Eh iste çok güzel olmuş.

 4. Meryem özdemir dedi ki:

  hazırlayanların eline sağlık, otobiyografi örneği kısa ve tam istediğim gibi olmuş ödevimi bitirdim sayenizde. :)

 5. Anonim dedi ki:

  Çok teşekürler

 6. Ciguli dedi ki:

  bugün kuzenimle otobiyografi yazdık inşallah hocamda beğenir bu dersten bari kalmayalım en sevdiğim hobim otobiyografi yazmak boş zamanlarım da hep otobiyografi yazarım.

 7. isimsizler dedi ki:

  benımde çokkk ısıme yaradı allah razı olsun

 8. Ünzüle dedi ki:

  Bugün derste otobiyografi ne demek öğrendik. Verdiğiniz otobiyografi örneği çok işime yaradı yarınki ödevimi yaptım umarım öğretmen de beğenir.

Yorum Yaz