Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2021

ÖSYM YGS Başvuru Sonrası Adres Değiştirme 2014

2015 YGS başvuru sonrası YGS giriş belgesi için başvuru adresi değiştirme, 2015 YGS adres bilgisi değiştirme, YGS başvuru bilgisi nasıl değiştirilir sınav yeri değiştirme açıklayalım.

15 Ocak 2014 tarihi itibari ile 2014 ÖSYS başvuruları tamamlandı.

2 milyon 86 bin 87 adayın başvurduğu ÖSYS’de YGS’ye gireceğini belirten adaylar 2 milyon 7 bin 659 adet. 78 bin 428 kişilik bir grup ise sadece sınavsız geçiş hakkı için başvuru yaptı.

1 milyon 235 bin 247 aday ortaöğretim kurumundan mezun, 850 bin 840 aday ise henüz herhangi bir ortaöğretim kurumundan mezun olmamış durumdadır.

ygsform

YGS’ye girecek adaylar 30 Ocak 2014 saat 23.59’a değin bilgi (eğitim bilgileri hariç) güncellemesi yapabilecek. Bunun için internet adresinden T.C. kimlik numarası ve şifre sorgusu ile giriş yapmaları gerekiyor. Eğitim bilgilerinde değişiklik yapılması gereken adaylar dilekçe yazarak ÖSYM’ye doğrudan başvuru yapacak. YGS 23 Mart 2014 tarihinde saat 08.00 ile 13.00 arasında yapılacak.

Bu gün bu saatler arasında adayların rahatsız olmaması amacıyla mahalli idareler seçimi ile ilgili miting ve sesli duyuru yapılmaması için YSK’ya ÖSYM tarafından bir yazı gönderilmiştir. YSK konu ile ilgili olarak seçimin 1 Ocak 2014 tarihinde başladığını, 20 Mart 2014 tarihinde ise propagandaların başlayacağını belirtmiş, bununla ilgili düzenleme yetkisinin ilçe seçim kurullarında olduğunu belirtmiştir. İl ve ilçe seçim kurulu başkanlıkları konuyu değerlendirecektir.

“Adayların ve Sınav Görevlilerinin Sınav Binalarına Giriş Koşullarına İlişkin Yönetmelik”e göre bu sınavda da tüm sınavlardaki güvenlik önlemleri alınacaktır. Bu yönetmelik 28423 sayılı Resmi Gazete’de (26 Eylül 2012) belirtilmiştir ve böylece yürürlüğe girmiştir. Sınava Giriş Belgesi adaylara gönderilmeyecek olup adayların kendileri Sınava Giriş Belgelerini sınav binalarına atanmaları tamamlandıktan sonra T.C. kimlik numarası ve şifre sorgusu ile https://ais.osym.gov.tr linkli ÖSYM internet adresinden edineceklerdir.

Diğer hazırlıkların da hızla yapılmaya devam edildiği ÖSYM tarafından belirtilmektedir. ÖSYM adaylara ve görevlilere sınav takvimine uygun hareket ettikleri için teşekkür etmekte ve yerleştirme aşamasında adaylara başarılar dilemektedir.

YGS Başvuru Bilgisi Değiştirme Güncelleme Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. özlem dedi ki:

  arkadaslar ösym giriş yapın ve sol tarafta olan adres iletişim bilgilerime tıklayın adres ve iletişim bilgilerimi düzeltmek istiyorum yazan yerde bulunan kucuga tıklayın sonra önceki adresi silerek yeni adresinizi girin ve alttan bilgilerimi güncelleye tıklayın hepsi bu kadar adres değşti

 2. aysegul dedi ki:

  Ygs sinav yerimi nasil degistirebilirim yardimci olan yokmu arkadaslar???

 3. aysegul dedi ki:

  Yardimci olan yokmu

 4. aysegul dedi ki:

  Sinav yerimi degistirmek istiyorum nasil yapcam

 5. şaban dedi ki:

  ben ygs sınav yerimi değiştirmek istiyorum ama bu mümkünmü ?

Yorum Yaz