Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Temmuz 2021

Osmanlı Devleti, Merkezi Otoritesini Neden Güçlendirmek İstemiş Olabilir?

Aşağıda Osmanlı Devleti, merkezi otoritesini neden güçlendirmek istemiş olabilir kısaca olarak ele alacağız.

Osmanlı Devleti, uzun yıllar büyük bir devlet olarak dünya siyaset tarihinde adından sıklıkla bahsettirmektedir. Osmanlı Devleti’nin büyük bir devlet olmasındaki etkenlerden biri de merkezi otoritesinin her zaman güçlü olması, siyasi, idari ve ekonomik gelişmelerin devlet çıkarlarına uygun olarak gerçekleştirilmesidir.

Osmanlı Devleti, merkezi otoritesini her zaman güçlendirmek ve korumak istemiştir. Bunun nedeni fetihlerin sürekli olarak devam etmesi ve toprakların genişlemesi, tarıma dayalı bir vergi sisteminin olması, çok uluslu bir yapının olması, dış düşmanların çok olması ve savaşların devam etmesi gibi nedenlerdir. Osmanlı Devleti yaklaşık üç yüz elli sene gücünü korumuştur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sanane dedi ki:

    gereğinden fazla işime yaradı tam istediğim gibi sağ olun süpersiniz.

  2. duygu özaslan dedi ki:

    merhaba arkadaşlar, Osmanlı Devleti, Merkezi Otoritesini Neden Güçlendirmek İstemiş Olabilir? ödevim için kullandım, ben Isparta birincisi duygu özaslan hem güzel hem de çalışkanım, tembelleri sevmem.

  3. ezgi dedi ki:

    anlaşılır ve sade yazılmış, Osmanlı Devleti, Merkezi Otoritesini Neden Güçlendirmek İstemiş Olabilir? anlatmaya gerek yok, ödevim hızlıca bitti, çalışkanlık böyle bir şey tembeller bilmezler.

Yorum Yaz