Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Mayıs 2021

Osmanlı Devleti Kendine Has Bir Sanat Üslubu Oluştururken Farklı Kültürlerden de Etkilenmiştir. Osmanlı Devleti’nin Etkilendiği Kültür Çevrelerini Yazınız.

Aşağıda Osmanlı Devleti kendine has bir sanat üslubu oluştururken farklı kültürlerden de etkilenmiştir. Osmanlı Devleti’nin etkilendiği kültür çevrelerini yazınız kısaca olarak ele alacağız.

Osmanlı Devleti tarih boyunca çok uluslu bir devlet olmuştur. Bu nedenle çok kültürlü bir toplum dokusuna sahip olmuştur. Osmanlı Devleti’nin çok kültürlü sosyal dokusu sanat ve edebiyat alanında da kendini göstermiştir. Bütün kültür değerlerinden etkilenen sanat anlayışı yine de Osmanlı’ya özgü bir özellik kazanmayı başarmıştır.

Osmanlı Devleti’nin kendine has bir sanat üslubu oluştururken farklı kültürden beslenmesi söz konusu olmuştur. Osmanlı Devleti’nin etkilendiği kültür çevreleri, Arap kültürü, Türk kültürü, Fars kültürü, Orta Asya kültürleri, Batı kültürü olarak bilinmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. İpek dedi ki:

    Selam herkese siteniz harbiden çok güzel, öğretmen beğendi, benim adım İpek, ben Osmanlı Devleti Kendine Has Bir Sanat Üslubu Oluştururken Farklı Kültürlerden de Etkilenmiştir. Osmanlı Devleti’nin Etkilendiği Kültür Çevrelerini Yazınız. yazısına 10 puan veriyorum çünkü hoca 100 verdi. :)

  2. Şule dedi ki:

    Selam bu bilgi vallaha billaha ilgi uyandırıcı, ödevim için kopyaladım, benim adım Şule, ben Osmanlı Devleti Kendine Has Bir Sanat Üslubu Oluştururken Farklı Kültürlerden de Etkilenmiştir. Osmanlı Devleti’nin Etkilendiği Kültür Çevrelerini Yazınız. yazısına 10 puan veriyorum çünkü hoca 100 verdi. :)

  3. Tülin dedi ki:

    sadece ve kısa yazılmış, Osmanlı Devleti Kendine Has Bir Sanat Üslubu Oluştururken Farklı Kültürlerden de Etkilenmiştir. Osmanlı Devleti’nin Etkilendiği Kültür Çevrelerini Yazınız. süper beğendim, ödevim hemencecik bitti, tabi çalışkan olmam ayrı bir konu.

Yorum Yaz