Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Haziran 2019

Ortaöğretim Lise Düzeyi KPSS Soruları Zor mu Kolay mı? 7 Ekim 2018 KPSS Yorumları

Ortaöğretim Lise Düzeyi KPSS Soruları Zor mu Kolay mı Geçti?

7 Ekim 2018 KPSS Ortaöğretim Sınavı Sona Erdi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), 2018-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) bugün tamamlandı. Ortaöğretim sınavı 10.15’te başladı. 130 dakika süren sınav saat 12.25’te bitti. Şimdi ise gözler sonuçları açıklanacağı tarihte. Peki, KPSS soruları ne zaman açıklanacak? Ortaöğretim Lise Düzeyi KPSS Soruları Zor mu Kolay mı? 7 Ekim 2018 KPSS Yorumları

Ortaöğretim düzeyinde gerçekleştirilen 2018-KPSS’nin temel soru kitapçığı ve cevap anahtarının erişime açılacağı tarih de şimdiden merak konusu oldu. Yaklaşık 3 milyon memur adayının girdiği KPSS ortaöğretim sınavında adaylara, genel yetenek ve genel kültür testleri için 130 dakika (2 saat 10 dakika) verildi. Verilen süre içerisinde soruları cevaplamaya çalışan adaylar, alacakları puana dair bir öngörüde bulunabilmek için soru- cevap sorgulaması yapıyor.

2018 KPSS Lise Soruları Nasıldı Zor muydu Kolay mıydı, Sınava Girenlerin Yorumları….

KPSS sınav soru ve cevaplarının önümüzdeki hafta ortasında ÖSYM tarafından yayınlanması bekleniyor. Aşağıdan 2018 KPSS soruları hakkında sorularınızı yorumlarınızı yazabilirsiniz.

KPSS(Kamu Personeli Seçme Sınavı) ortaöğretim(lise), önlisans ve lisans düzeyinde olmak üzere üç farklı zorluk derecesi içerdi. Önlisans ve Lise düzeyi KPSS birlikte yapılır fakat soru zorluk dereceleri farklıdır. Önlisans ve Ortaöğretim(lise) düzeyindeki KPSS Sınavlarında sorulan soruların konu kapsamı aynı olmakla birlikte zorluk dereceleri farklıdır. Herhangi bir üniversitenin ara sınıfında okuyan ve bilgileri bir lise mezunu bir adaya göre nispeten daha fazla ve taze olduğu için, bu adaylar lise mezunu adayların önünde çok büyük bir engel teşkil etmekte. Bu sebeple özellikle düz lise mezunu ve çok çok önceden liseden mezun olan adayların işleri biraz zor olmaktadır. Bilinen bir gerçek var ki o da lise düzeyinden sınava girip bir kamu kurumuna yerleşen kişilerin birçoğu üniversite öğrencisidir. Tabi bu öğrencilerle aradaki farkı kapatmak için, lise mezunu olan kişilerin biraz daha fazla çalışması gerekir.

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

7 Ekim 2018 KPSS Soru ve Cevapları İçin Tıkla

ÖSYM’nin bu yıl için belirlediği akademik takvime göre, 7 Ekim tarihli KPSS ortaöğretim sınavının sonuçları 8 Kasım Perşembe günü erişime açılacak. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kmlk Numaraları ve şifreler le ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.

Sizce 7 EKim 2018 KPSS Soruları Zor mu Kolay mı Geçti? Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz