Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Kasım 2020

Ormanlık Alanlara Neden Cam Parçası Şişe veya Su Dolu Pet Şişe Atılmaz?

Aşağıda ormanlık alanlara neden cam parçası şişe veya su dolu pet şişe atılmaz kısaca olarak ele alacağız.

Ormanlık alanlar korunması gereken alanlardır. Ormanlık alanların korunması canlılık faaliyetlerinin devam etmesi için önemlidir. Ormanların korunması için öncelikle çevre kirliliğinin azaltılması gerekir. Çevre kirlilikleri insanların neden olduğu sorunlar nedeniyle hızla artmaktadır. Ormanlık alanlar da bu sebeple sürekli olarak atıklarla dolmaktadır.

Ormanlık alanlara cam parçası ya da su dolu pet şişe atılmaması gerekir. Çünkü cam ve su dolu pet şişe ışığın yansımasına neden olur. Böylece bu atıklar mercek görevi görerek ışığın belli bir noktada toplanmasına neden olur. Bu da orman yangınlarının yaşanmasını tetikler. Bu nedenlerle ormanlık alanlara bu tür atıkların bırakılmaması ve ormanların temiz tutulması gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. fen bilimleri hocası dedi ki:

    yangın çıkmasının nedeni su dolu pet şişe ve cam parçalarının ince kenarlı mercek görevi görüp ışığı bir noktada toplayıp alev çıkmasıdıdr mangaldan sonra çevrede bırakmamaya özen gösteriniz

  2. amine ceylan dedi ki:

    çok güzel olmuş

  3. harika dedi ki:

    Ormanlık alanlara cam parçası şişe veya su dolu pet şişe atılmaz. Çünkü bu tarz şeyler toprağa karışması çürümesi seneleri bulur. Ayrıca cam güneş ışığıyla ısındığında patlama riski taşır.

Yorum Yaz