Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Mayıs 2022

Ormanların Korunmasında Yasalar Etkilidir Münazara

Aşağıda ormanların korunmasında yasalar etkilidir münazara kısaca olarak ele alacağız.

*Ormanların korunması için devlet önlemler almaktadır. Bunun için meclis kanunlar çıkarmaktadır. Kanunların yaptırım gücü bulunmaktadır. Kanunların yaptırım gücü sayesinde ormanlar koruma altına alınmaktadır. İnsanlardan korunan ormanlar kanunların caydırıcılığın etkisiyle varlığını korumaktadır.

*Ormanların korunmasında kanunlar etkilidir. Çünkü bir fiil hakkında ceza uygulanması o fiilin ceza ehliyetinin bulunmasına bağlıdır. Ormanlara zarar vermenin suç olması, kanunları ilgilendirdiği için ormanların korunmasında kanunların ön plana çıktığı görülmektedir.

*Ormanları korumak bir sorumluluk gerektirir. Bu sorumluluğun yerine gelmesinde insanların üzerine birçok görevler düşer. Sorumluluğun yerine gelmemesi demek ormanların korunmaması demektir. Bu da ceza gerektirir. Bu ceza da ancak kanunlar çerçevesinde uygulanabilir. Bu nedenle ormanların korunmasında ormanlar etkilidir.

*Ormanların korunması için devlet önlemler alır. Bir hukuk devletinde önlemlerin alınması ancak kanunlarla gerçekleşir. Bu da ormanların korunmasında kanunların etkili olduğu göstermektedir. Kanunlar bir hukuk devletinde yaptırımı en güçlü olan uygulamalara sahiptir.

*Çevrenin öneminin anlaşılmasında ve ormanların değerinin bilinmesinde bilinç önemlidir. Bilinç olmadan kanunlar da etkisiz kalabilir. Fakat bu bilincin oluşması için kanunların varlığı daha önemlidir. Bu bir bağlayıcılık oluşturur. Bu nedenle ormanların korunmasında kanunlar etkilidir.

*Ormanları korumak için kanunlar çıkarılması yaptırım gücünün yüksek olmasındandır. Bir insan ne kadar çevre bilincine sahip olursa olsun kanunlardan korkar. Bu da ormanların korunması anlamına gelir.

Ormanların Korunmasında Yasalar Etkilidir Münazara Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. gizem dedi ki:

    gerçekten işime yaradı ödevimi tamamlamış oldum teşekkürler

  2. hümanur dedi ki:

    Yasalar neyin korunmasında etkili olmaz ki ormanların korunmasında etkili olmasın. Maalesef bu tarz kalıcı ve etkili yasalar henüz bizim ülkemizde geçerli değil ama.

Yorum Yaz