Orman Ürünleri Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Orman Ürünleri bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Orman Ürünleri Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Orman Ürünleri Bölümü Tanıtımı:

Programın Amacı: Orman ürünleri programı, orman ürünlerinin üretimi ve pazarlanması alanında çalışacak ara insangücü yetiştirir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Orman ürünleri programında temel derslerle birlikte meslek derslerinin genel bir özeti okutulmaktadır. Meslek dersleri olarak ağaç malzemenin çeşitli özellikleri teorik olarak anlatılmakta ve kaplama, kontrplak, lif levha, yonga levha, kereste, parke ve kâğıt teknolojisi ile ilgili dersler teorik ve uygulamalı olarak okutulmaktadır. Uygulamalar çevredeki fabrikalarda yapılmaktadır.

Gereken Nitelikler: Orman ürünleri programına girmek isteyen kimsenin hem temel ve teknik bilimlere hem de ekonomi ve ticarete ilgi duymaları, kapalı, tozlu ve gürültülü ortamlarda çalışmaktan rahatsız olmayan, kişiler arası ilişkileri başarı ile yürütebilen kimseler olmaları beklenir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Orman ürünleri programını başarı ile tamamlayan öğrencilere “Orman Ürünleri Teknikeri” ünvanı verilir. Orman ürünleri teknikeri, kereste, parke, yonga levha, lif levha, kaplama, kalem, kibrit, kontrplak ve kâğıt endüstrisinde üretim ve pazarlama ile ilgili işlemleri yürütür.

Çalışma Alanları: Bu programdan mezun olanlar MKEK, SEKA, TCDD, Tekel Genel Müdürlüğü gibi kuruluşların orman ürünleri ile ilgili bölümlerinde; Tarım, Orman ve Köyişleri Bakanlığına bağlı kuruluşlarda ve özel sektörün kereste-parke, yonga levha, lif levha, kaplama, kalem, kibrit, kontrplak ve kâğıt endüstrisinin üretim ve pazarlama bölümlerinde çalışabilirler.

Orman Ürünleri Nedir, Orman Ürünleri Ne İş Yapar, Orman Ürünleri Maaşları, Orman Ürünleri İş İmkanları, Orman Ürünleri İş Çalışma Alanları, Orman Ürünleri Mesleği Hakkında Bilgiler, Orman Ürünleri Bölümünün Geleceği, Orman Ürünleri Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Orman Ürünleri Bölümü Tercih Edilir mi, Orman Ürünleri Tanıtımı, Orman Ürünleri Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Orman Ürünleri Mezunları Ne İş Yaparlar , Orman Ürünleri Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Orman Ürünleri İş Bulma Durumu

> Orman Ürünleri Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

4 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.